Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Ruští biologové sekvenovali genom fuzária
23.10.2020

Nová metoda detekce geneticky editovaných plodin!?
23.10.2020

Paušální daň: Návrh Hospodářské komory zjednodušit živnostníkům život se stává realitou
23.10.2020

Komentář prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého k zákazu prodeje a uzavření provozoven
23.10.2020

Ctpp >


Místo ranní kávy zelený ječmen a budete se cítit lépe
Datum: 09.10.2020

06.10.2020 | Mladý ječmen je rostlina ječmene setého, tradiční obiloviny, kterou známe z našich polí. Zásadním rozdílem ale je, že pro výrobu tohoto doplňku stravy se sklízí už zelený výhonek dlouhý teprve 20 až 25 cm. Ten právě v této fázi obsahuje nejvyšší podíl biologicky aktivních látek.

<

Ječmen je jedna z nejstarších obilovin využívaná po tisíce let. Nejstarší archeologický nález divokého ječmene pochází už z doby 8 500 před naším letopočtem. Například staří Řekové, kteří navázali na odkaz Egypťanů, podávali plodinu olympijským závodníkům. Římané ji zase pravidelně přidávali do jídelníčků svých vojáků a ve velké oblibě měli ječmen také gladiátoři. Léčivé účinky rostliny popisoval ve své lékařské encyklopedii už slavný perský lékař Avicena, který je považován za zakladatele moderní medicíny. Ten ječmen doporučoval konzumovat také v polévce. Zmínky o plodině najdeme dokonce i v mezopotámské, indické nebo čínské mytologii. Jako jedna ze základních potravin se ječmen pojí také s Tibetem.

Za plošné rozšíření se však zasloužil pomyslný „otec“ této zelené šťávy, japonský lékař a vědec Yoshihid Hagiwar, který otestoval téměř 200 druhů zelených rostlin, aby nakonec skončil u obilovin, z nichž se jako zdaleka nejlepší ukázaly být listy mladého ječmene.

Síla zelených výhonků

Na našem území se podle místních archeologických nalezišť ječmen pěstuje už minimálně 5 000 let. Údajně se k nám dostal prostřednictvím stěhovavých národů z jihovýchodní Asie a představuje vůbec nejstarší pěstovanou obilovinu na českých polích. V našich podmínkách se ječmen využíval především pro výrobu mouky, obvyklé však byly i ječmenné kroupy a krupky vhodné k přípravě obilných kaší, polévek a dalších pokrmů. Naši předkové ovšem věděli také o energií nabitých zelených výhoncích a jarní ječmen příležitostně zařazovali do své stravy. Postupem času se ve výživě stále více dostávala ke slovu pšenice, která ječmen jako jednu z důležitých plodin českého národa vytlačila. Dnes rostlina zažívá jakousi renesanci, zejména pak ve své nejzdravější zelené variantě.

Jen dvě hodiny času

Aby byl ječmen onou potravinou s přidanou hodnotou, sklízí se přibližně dva týdny po vyklíčení, ještě v době, než se objeví první kolénko na obilném stéblu. Poté se listy operou a dají se lisovat. Lisováním získaná šťáva se v podtlakových komorách velice šetrně při nízké teplotě suší, aby nedošlo k jejímu znehodnocení. Celá procedura od sklizně až po vakuové zabalení výsledného produktu trvá maximálně dvě hodiny. Díky tomu vznikne zelený prášek, který je čistým extraktem mladého ječmene s maximálním množstvím biologicky účinných látek. Hotový prášek se dá použít pro přípravu nápoje přidáním cca 200 ml vody a důkladným zamícháním.

Mladý ječmen není nijak tepelně ani chemicky upravovaný. Barva suchého prášku je světle zelená, po rozmíchání ve vodě ale získá zpět svou sytě zelenou barvu. Necháte-li rozmíchaný prášek klidně i po delší dobu stát, měl by mít nápoj stále stejně zelenou barvu bez tvorby nežádoucí sedliny. Právě tento fakt svědčí o enzymatické a chlorofylové stálosti a čistotě produktu. Aby si zelený nápoj všechny své účinné látky zachoval, doporučuje se uchovávat jej v suchu při pokojové teplotě. V těchto podmínkách by měl vydržet až dva roky.

Skvělý životabudič

Přestože můžete mít někdy pocit, že jsou účinky zelených potravin, resp. mladého ječmene přeceňovány, pravdou zůstává, že jde o skvělý životabudič. Unikátní šťáva obsahuje vysoké množství vitamínů ((A, B1, B2, B3, B6, C, E), dále kyselinu listovou, řadu minerálních látek (křemík, železo, draslík, vápník, hořčík, zinek), a také 20 aminokyselin včetně osmi esenciálních, které si lidské tělo neumí vytvořit samo. Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin a jsou nezbytné pro tvorbu buněk a opravu poškozených tkání. Produkt je velmi bohatý také na enzymy a antioxidanty, z nichž za zmínku jistě stojí chlorofyl. Šťáva navíc neobsahuje lepek, mohou ji tedy užívat i pacienti s celiakií. Zelený ječmen je také bohatým zdrojem vlákniny.

Na „všechny“ neduhy

Studií, jejichž hlavním předmětem je zkoumání účinků zeleného ječmene na lidský organismus, v posledních několika letech přibývá. Z výsledků je patrné, že mladý ječmen je jednou z nejlepších funkčních potravin, která lidské tělo vyživuje, a zároveň ho zbavuje toxických látek.

Ječmen skvěle pomáhá při trávicích problémech a výborným doplňkem je též při hubnutí, protože mírní chuť k jídlu. Doporučován bývá i lidem při obtížích s krevním tlakem a při onemocněních srdce. Tato zelená šťáva pomáhá při chudokrevnosti, migréně, odstraňuje únavu a navrací celkovou vitalitu. Výborně se osvědčila také při léčbě kožních onemocnění a objevují se i názory, že potravina potlačuje růst rakovinných buněk. Ječmen je silně doporučován i během rekonvalescence. Šťáva z mladého ječmene podporuje zdravý spánek, mírní negativní projevy diabetu a příznivě ovlivňuje psychiku.

Odborníci nicméně doporučují, abyste nečekali zázraky po prvních pár dnech konzumace. Při pravidelném užívání a důslednosti, v kombinaci se zdravým životním stylem a dostatečným pohybem, se však pravděpodobně podaří odstranit část zdravotních potíží, případně předejít dalším. Přes všechny výše uvedené zdraví prospěšné účinky je nutné zdůraznit, že mladý ječmen je jen doplněk stravy, nikoli lék, což mimo jiné znamená, že jeho léčivé účinky nikdo nemůže zaručit.