Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Molekulární „poplašný“ systém, který chrání rostliny před predátory
25.09.2020

Odvádět odvody i za dobu, kdy zaměstnanec bude doma, nedává smysl. Česká mutace kurzarbeitu by také primárně neměla podporovat přechod zaměstnance k jinému zaměstnavateli
18.09.2020

Hospodářská komora vládě: Kurzarbeit podnikatelé vítají, sporné body by ale měla vláda přehodnotit
18.09.2020

Africký mor prasat je již ve třech ze čtyř zemí sousedících s ČR
18.09.2020

Ctpp >


Concours Mondial de Bruxelles začal: V Brně už se hodnotí vína
Datum: 10.09.2020

04.09.2020 | Na brněnském výstavišti dnes začíná putovní mezinárodní vinařská soutěž Concours Mondial de Bruxelles. Soutěž se každý rok koná v jiné zemi, loni se uskutečnila ve Švýcarsku, 250 hodnotitelů ze 46 zemí bude až do neděle hodnotit 8500 vzorků vín z celého světa.

<

Hostitelem soutěže je Jihomoravský kraj, který o zajištění soutěže požádal Vinařský fond, který na ní spolupracuje se Svazem vinařů a Národním vinařským centrem. Původně se prestižní klání mělo konat na přelomu dubna a května, kvůli pandemii koronaviru byl ale termín přesunut na podzim. Při degustaci v 51 komisích budou navíc platit zvýšená hygienická opatření.

"To, že se akce koná na našem území, pomůže rozšířit a zvýšit známost kvality vín z Moravy a Čech, nejen v naší zemi, ale také po celém světě. Členy komisí jsou z velké části novináři z odborných periodik, což pro Českou republiku znamená reklamu na světovém vinařském trhu," uvedl ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé uskutečnila v roce 1994. V prvních letech se hodnocení konalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní, akce se koná ve významných vinařských regionech Evropy. Uskutečnila se například v Plovdivu (Bulharsko), v Jesolu (Itálie), Guimares (Portugalsko), Luxemburku (Lucembursko), Bratislavě nebo v Aiglé (Švýcarsko).