Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

SZPI uzavřela po skončení nouzového stavu 14 prodejen potravin
31.07.2020

Jihomoravský kraj zná nominované na ocenění Regionální potravina
31.07.2020

Při společné kontrole s celníky a policisty v areálu SAPA odhalili veterinární inspektoři několik porušení zákona
31.07.2020

ÚKZÚZ zahájil zkoušení přípravků na ochranu rostlin pro ekologické zemědělství a integrovanou produkci
31.07.2020

Ctpp >


Nasbírejte si heřmánek. Teď je jeho čas!
Datum: 22.07.2020

17.07.2020 | Heřmánek pravý je pro své všestranné využití zlatem mezi bylinkami a používá se již po celá staletí. Vydejte se na sběr. Je skvělý na vlasy, do koupele a taky se s ním dá upéct skvělý chléb .

<

Heřmánek nalezneme především v teplejších oblastech, libuje si na rumištích, polích a v okolí cest. Rozhodnete-li se obohatit domácí přírodní lékárnu a toužíte mít nejznámější léčivku na své zahrádce, není nic lehčího. Běžně dostupná semena vysévejte na slunečném místě, které disponuje hlinopísčitou půdou.

Mezi červnem a srpnem, kdy se na bohatě rozvětvených lodyhách začnou objevovat květy tvořené jazýčkovitou korunou a žlutým středem, přichází nejvhodnější doba pro sběr. Provádí se za suchého počasí, nejčastěji ručně nebo s pomocí hřebenu. Protože jsou květy náchylné k poškození, je nutné šetrné zacházení. Nikdy nasbíraný heřmánek nestlačujte do pytlíků, ale co nejdříve proberte a rozprostřete v tenké vrstvě na lněnou látku. Vyvarujte se třesení s podložkou, aby nedošlo k rozpadu květů, rostlina by ztratila na svojí síle. Usušenou bylinku skladujte v dobře uzavřené nádobě v temnu.

Zdravíčko vám poděkuje

Heřmánek by se dal podle počtu účinných látek pokládat za všelék, obsahuje jich totiž úctyhodných 109. Z tohoto množství se značná pozornost věnuje chamazulenu, modře zbarvené látce mající protizánětlivé vlastnosti. Kromě boje se zánětem přispěje heřmánek k uvolnění křečí a má také uklidňující vliv na psychiku. Uvaříte-li si heřmánkový čaj, můžete ulevit bolavému břichu. Zevně se heřmánek uplatňuje při léčbě zánětů kůže, při akné, ekzémech a špatně hojících se ranách, ke kterým patří bércové vředy, proleženiny a popáleniny. Dokáže zahojit záněty v ústní dutině, proto je nálev vhodný ke kloktání. V ročním období, kdy vše kvete, uleví očím alergiků. Stačí na oči přikládat sáčky s květy, které předtím přelijeme vařící vodou. 

Co jste o něm nevěděli

Mezi lidové názvy heřmánku patří tarkan, kamilky, harmaníček a řada dalších.

Ve starém Egyptě byl díky svému vzhledu uctíván jako květina boha Slunce.

V přírodě je možná záměna s podobně vypadající rostlinkou s názvem rmen sličný neboli heřmánek římský. Rozeznáme je podle květního lůžka, které je u heřmánku pravého duté a u heřmánku římského vyplněné.

Upečtě si 

Heřmánkový chléb

Doba přípravy: 80 minut na 1 bochník

Ingredience:

¾ hrnku silného heřmánkového čaje, 2/3 hrnku rozinek, 2 vejce, 2 ½ polévkové lžíce másla, ¼ hrnku třtinového hnědého cukru, ¾ lžičky soli, 1 hrnek celozrnné polohrubé mouky, 2 hrnky chlebové mouky, 2 ½ lžičky droždí

Postup:

Pokud nemáme k dispozici domácí pekárnu, připravíme si nejdříve základ, tedy kvásek a rozinky namočíme do silného heřmánkového čaje, kde zůstanou nejméně 1 hodinu. Do hrnečku nasypeme sušené nebo čerstvé droždí, přidáme 1 čajovou lžičku cukru, 1 polévkovou lžíci mouky a trochu vlažné vody. Promícháme a necháme asi 15 minut kvasit. Mezitím z čaje vyndáme rozinky, ty dáme zatím stranou a tekutinu využijeme do těsta. Do mísy prosijeme mouku, přidáme ostatní sypké suroviny, rozšlehané vejce, máslo a kvásek. Promícháme a ručně uhněteme těsto, do kterého nasypeme rozinky. Vypracované těsto necháme 40 minut kynout, poté je přendáme do formy a vložíme do vyhřáté trouby. Pečeme na 200 stupňů asi 60 minut.