Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

SZPI uzavřela po skončení nouzového stavu 14 prodejen potravin
31.07.2020

Jihomoravský kraj zná nominované na ocenění Regionální potravina
31.07.2020

Při společné kontrole s celníky a policisty v areálu SAPA odhalili veterinární inspektoři několik porušení zákona
31.07.2020

ÚKZÚZ zahájil zkoušení přípravků na ochranu rostlin pro ekologické zemědělství a integrovanou produkci
31.07.2020

Ctpp >


Víno-diář: Kam v nejbližší době za dobrým vínem?
Datum: 22.07.2020

17.07.2020 | 23. července víno poteče proudem. Máme pro vás seznam těch nejlepších vinařských akcí. Stačí si jen vybrat, kterou máte nejblíže...

<

Město: Plzeň

Místo: Hotel Vienna house Easy Pilsen

Kontaktní osoba: Aliance vinařů V8

Telefon: 736472074

WWW stránka: www.8v.cz

Volná degustace vín Aliance vinařů V8 proběhne ve čtvrtek 23. července od 16.30 do 19.30 hodin v Hotelu Vienna house Easy Pilsen v Plzni. Šest současných členů aliance – Reisten, Sonberk, Volařík, Kolby, Marcinčák a Nové vinařství představí na 50 špičkových moravských vín, včetně kolekce V8 pro rok 2020. Vstupenky je nutné koupit předem, a kromě vstupu zahrnují degustační sousto a skleničku s logem V8. Na vína objednaná přímo na akci je sleva 10 % ze sklepních cen vinařství.

Město: Lovosice

  Místo: Zámecké vinařství TŘEBÍVLICE

  Kontaktní osoba: Redheadmusic

  Telefon: 777091447

  Telefon (alternativní): 721981317

  E-mail: tomas.stanek@redheadmusic.cz

  WWW stránka: www.hudbanavinicich.cz

   V rámci putovního festivalu „Hudba na vinicích“ vystoupí ve čtvrtek 23. července v 19 hodin v zámeckém vinařství Třebívlice v Lovosicích vynikající česká zpěvačka a skladatelka ANNA K.

  Tento koncertní seriál propojuje skvělou muziku s vynikajícím vínem, to vše v nádherných lokalitách českých a moravských vinohradů. Hlavním cílem festivalu Hudba na vinicích je zlepšit během léta náladu lidem, muzikantům i vinařům. Přináší exkluzivní kulturní zážitek v čase, kdy nemohou být realizovány velké festivaly, dává příležitost českým kapelám vrátit se na pódium a podporuje vinaře, které tato situace rovněž tvrdě zasáhla.

  Město: Mikulov

  Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26

  Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka

  Telefon: 602567640

  Telefon (alternativní): 721153049

  E-mail: dionysos@breclavsko.com

  WWW stránka: www.dionysos.breclavsko.com

  Prázdniny s vinařem jsou tradiční prázdninové čtvrtky plné chutí a vůní. Tato návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce je určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, a podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem a trvá cca 2 hodiny.

  Město: Mikulčice

   Místo: Mikulčice a okolí

   Kontaktní osoba: Rodinná firma Bartoník

   Telefon: 731159010

   E-mail: rezervace@penzionmikulcice.cz

   WWW stránka: www.vinobartonik.cz/tour-de-vinohrad

   Tour de vinohrad je poznávací cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami Mikulčic spojený s řízenou degustací vín a specialit z vína a hroznů v Rodinném vinařství Bartoníkovi. Tato oblíbená akce je určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem navštívit s certifikovaným průvodcem sklepní uličky a původní, turistům neznámé viniční tratě. Dále navštívit muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích a na závěr ochutnat špičková vína a speciality z vína a hroznů v příjemném prostředí moderního vinařství. Tour začíná v uvedených termínech v 18 hodin v prostorách Informačního centra Mikulčice a návrat je plánovaný kolem 21 hodiny.

   Město: Brno

   Místo: Otevřená zahrada, Údolní 33

   Kontaktní osoba: Partnerství, o.p.s.

   Telefon: 515903121

   E-mail: vinozblizka@nap.cz

   WWW stránka: www.vinozblizka.cz

   Víno z blízka, exkluzivní série několika volných vinných degustací a setkání s osobnostmi současného vinařství proběhne ve čtvrtek 23. července od 17.30 hodin, v příjemném prostředí Otevřené zahrady pod Špilberkem, která je oázou klidu v ruchu velkoměsta. Tento večer v Brně svá vína představí výrazná osobnost současného vinařství Kamil Prokeš, zodpoví všetečné otázky a představí hosta večera a jeho vína. Hosté si tak mohou vychutnat tři příjemné hodiny se skleničkou v ruce za zvuků živé hudby a letní podvečerní atmosféru překrásné zahrady. K dispozici bude také lahodné občerstvení z Bistra Otevřená zahrada a vystoupení živé kapely. Vstupné je 390 Kč v předprodeji a 440 Kč na místě.