Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Odvádět odvody i za dobu, kdy zaměstnanec bude doma, nedává smysl. Česká mutace kurzarbeitu by také primárně neměla podporovat přechod zaměstnance k jinému zaměstnavateli
18.09.2020

Hospodářská komora vládě: Kurzarbeit podnikatelé vítají, sporné body by ale měla vláda přehodnotit
18.09.2020

Africký mor prasat je již ve třech ze čtyř zemí sousedících s ČR
18.09.2020

Ocenění Regionální potravina si převzalo sedm producentů z Pardubického kraje
18.09.2020

Ctpp >


Dejme přednost osobitým moravským a českým vínům, prosí vinaři
Datum: 26.03.2020

24.03.2020 | Moravská a česká vína si dlouhodobě zaslouží pozornost pro svou osobitost, ale také pro nespornou kvalitu, kterou dokazují mnohými úspěchy na různých mezinárodních soutěžích. Kvalitou se mohou srovnávat se všemi zahraničními, v něčem jsou i lepší.Navíc V této těžké době se musíme navzájem umět podpořit. Platí to ve všech oborech naší ekonomiky a samozřejmě i pro naše vinaře a jejich vína.

 

„Nákupem vín tak pomůžeme našim vinařům překonat tuto těžkou dobu a dáme jim možnost, aby pro nás nadále vyráběli skvělá a výjimečná vína. Byla by přece škoda o ně přijít, když dělají dobrou vizitku celé naší zemi,“ komentuje podporu moravských a českých vín JUDr. Tibor Nyitray, prezident Svazu vinařů ČR.

Aktuální situace přinesla společnosti i velká pozitiva. Semkli jsme se a podporujeme se. „Je skvělé, že se v celé zemi mezi lidmi vzedmula velká vlna solidarity, chceme si navzájem všichni více pomáhat. Věřím, že podobná solidarita se odrazí i v tom, že zákazníci budou chtít podpořit svého vinaře, že si jeho vína objednají na e-shopu nebo ve svém okolí najdou vinotéku, která ještě nějakým způsobem funguje a víno koupí tam,“ hledá světlé momenty na aktuální situaci Ing. Tomáš Vican, MBA, MSc., Ph.D., majitel Vican rodinného vinařství Mikulov, které je aktuálním držitelem titulu Vinařství roku.

Podpora domácí produkce je důležitá

Domácí produkci podpoříme velmi snadno. „Už jenom tím, že si naše vína budete kupovat, budete je s radostí pít a užívat si jejich výjimečnost. A až to situace dovolí, budeme velmi rádi, když se za námi přijdete podívat. Pravidelně pořádáme několik velmi pěkných akcí, které se těší velké oblibě. Sledujte vinaře na sociálních sítích, kde pravidelně přináší nejnovější dění z vinařství, a těšte se z vín, které vám s radostí představují,“ sděluje Ing. Bořek Svoboda, ředitel v Zámeckém vinařství Bzenec, které získalo titul Šampion salonu vín – národní soutěže vín 2020, největší a nejvyšší soutěže vín v České republice.

Pokud se nemůžete zastavit v obchodě, vyzkoušejte objednávku přes e-shopy jednotlivých vinařů, vináren či jiných e-shopů s alkoholem. Zastavte se ve vinárně anebo kontaktujte svého vinaře. Zájem o láhev vína a podporu domácího vinařství je velmi potěší.