Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Odvádět odvody i za dobu, kdy zaměstnanec bude doma, nedává smysl. Česká mutace kurzarbeitu by také primárně neměla podporovat přechod zaměstnance k jinému zaměstnavateli
18.09.2020

Hospodářská komora vládě: Kurzarbeit podnikatelé vítají, sporné body by ale měla vláda přehodnotit
18.09.2020

Africký mor prasat je již ve třech ze čtyř zemí sousedících s ČR
18.09.2020

Ocenění Regionální potravina si převzalo sedm producentů z Pardubického kraje
18.09.2020

Ctpp >


Počet transakcí v restauracích klesl o 89 procent, některé z nich budou muset ukončit provoz
Datum: 20.03.2020

Počet transakcí v restauracích klesl o 89 procent, některé z nich budou muset ukončit provoz

18.03.2020 | Počet transakcí v restauracích v předešlých dnech proti běžnému pracovnímu dni klesl o 89 procent a v obchodech s potravinářským zbožím o 62 procent. Podle dat společnosti Edenred klesly prodeje potravin z jídelních automatů.

 

"Podle rychlé analýzy našich karetních operací jsme včera zaznamenali o 89 procent méně transakcí v restauracích, než je běžné v obvyklé pondělí uprostřed kalendářního měsíce," uvedl šéf inovací a marketingu firmy Jakub Ryba.

Podobné údaje uvádí také společnost Storyous, která dodává podnikům pokladní systémy. "Během víkendu jsme zaznamenali až 84procentní mezitýdenní pokles tržeb ve více než 3000 podnicích, kterým dodáváme pokladní systémy. Takové výpadky příjmů jsou pro gastro provozovny likvidační, i kdyby trvaly jenom několik dnů," uvedl ředitel firmy Igor Třeslín. Zároveň vyzval veřejnost, aby si objednala v tomto týdnu ze své oblíbené restaurace oběd nebo večeři. "Tam mají taky na skladě množství kvalitního jídla, které se může do pár dnů slabého provozu zkazit a tím ještě víc oslabit šanci restaurace přežít toto období," dodal Třeslín.

Restaurace vyprodávají zásoby

Podle Edenredu se mnoho restauratérů snaží zásoby nabízet prostřednictvím rozvozu jídla nebo prodejem přes ulici. "Velmi často prodávají se slevou nebo jen za náklady, aby rozpustili zásoby. Takto ale většina hodlá podle informací obchodních zástupců Edenredu fungovat pouze v nejbližších dnech. Pokud by se uzavření hospod protáhlo, přestanou postupně nabízet i tuto službu. Většina z nich dokonce hovoří o existenčním ohrožení a při delší výpadku i o hrozbě trvalého uzavření," dodali zástupci stravenkové firmy.


Pokles prodeje jídla z prodejních automatů, které jsou často umístěny ve firmách a továrnách, podle nich ukazuje, že velká část lidí pracuje z domova.