Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Vyšší omega-3 index je spojený s lepší kontrolou astmatu
18.02.2020

Zvýšení tolerance rýže vůči suchu
17.02.2020

Opravdu nakrmeni!?
17.02.2020

Moderní technologie jako nástroj k řešení krizí: používání NGS k potlačování alimentárních onemocnění v EU
17.02.2020

Ctpp >


Parmská letní škola: Přístup „jedno zdraví“
Datum: 10.02.2020
KM EFSA
Vydáno: 5.2.2020
 
Autor: KM EFSA
Parma, 9. – 11. června 2020

EFSA a Škola pokročilých studií potravin a výživy při Parmské universitě, ve spolupráci s Katolickou universitou Sacro Cuore v Piacenze, pořádají další ročník letní školy otevřené mladým vědcům z celého světa.

Letošní ročník se uskuteční v sídle EFSA v Parmě 9. – 11. června 2020.

Obecným cílem školy je účastníkům poskytnout příležitost učit se od nejlepších expertů na využívání přístupu hodnocení rizika/prospěšnosti v oblastech bezpečnosti potravin a výživy. A to jak formou teorie, tak i praktických procvičování na případových studiích a komunikace výsledků studií hodnocení rizika/prospěšnosti.

Letošní ročník bude zaměřen na přiblížení přístupu „jednoho zdraví“ (One Health Approach), a to vč. teorie, případových studií, ekonomických dopadů a vnímání spotřebitelů. „Jedno zdraví“ je přístup k navrhování a realizaci programů, politik, právních předpisů a výzkumu na lokální, regionální, národní a globální úrovni, který spojuje různé disciplíny a činnosti k dosažení cílů v oblasti veřejného zdraví.

Je to koncept, který uznává existující vazby mezi zdravím zvířat, lidí a životním prostředím. Dobrými příklady těchto vztahů jsou zoonotická onemocnění, onemocnění z potravin či antimikrobiální rezistence, kde je přístup „jednoho zdraví“ zejména významný.

Letní škola je bez poplatku, aby této příležitosti mohl využít co největší počet Ph.D. studentů a začínajících vědců, případně jiných zájemců s odborným vzděláním, na začátku své kariéry. Počet účastníků je omezen na 150 (o účasti bude rozhodovat pořadí, ve kterém se zájemce přihlásil).

Registrace je možná online do 31. 3. 2020.

Veškeré informace naleznete na internetových stránkách akce.

Zdroj: Parma summer school