Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Ingrovy dny 2021 - Konference o jakosti potravin a potravinových surovin
19.01.2021

Omluva panu Romanu Vaňkovi
21.12.2020

Program THÉTA: Oznámení termínu vyhlášení a předběžných parametrů 4. VS
05.11.2020

EnerDigit Call 2020: Informační webinář
05.11.2020

Ctpp >

prorita D


Do Chile mají zájem vyvážet 4 firmy a nyní mohou
Datum: 16.09.2014
SVS

Ve snaze pomoci nahradit českým výrobcům trh Ruské federace pro mléko a mléčné výrobky, který byl uzavřen embargem ze strany Ruské federace zavedené v reakci na ekonomické sankce EU od 7. srpna 2014 na dobu jednoho roku, vyjednává Státní veterinární správa se třetími zeměmi možnosti pro vývoz. Mimo třetích zemí, kde se již podařilo vyjednat podmínky vývozu, jako příklad lze uvézt Čínu, kde je na seznamu vývozců již 17 českých výrobců, (nebo Japonsko, kam lze vyvážet vepřové maso), se podařilo otevřít i chilský trh pro mléko a mléčné výrobky. Bylo to oznámeno na zasedání pracovní skupiny Rady dne 12. 9. 2014. V současné době probíhají konečná jednání k realizaci možnosti vývozu.

Zájem projevily již 4 firmy.

Každý takovýto úspěch znamená přesvědčit veterinární autoritu dotyčné třetí země o důvěryhodnosti našeho státního veterinárního dozoru. Je to významné zejména dnes, kdy se omezila možnost vyvážet na východní trhy.

Podle Milana Maleny, ústředního ředitele Státní veterinární správy, je možnost uplatnit se s českými výrobky nejen na domácím a EU trhu, ale i na trzích třetích zemí, pro které se SVS snaží vyjednat vývozní podmínky, dobrá reklama pro vysokou úroveň naší české produkce.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS