Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

O značku Regionální potravina přišel Kefír výrobce Jana Svatošová
25.10.2019

Setkání k projektu GoNano
22.10.2019

Tolerance rostlin vůči železu
18.10.2019

SVS podá trestní oznámení pro podezření na týrání zvířat na jatkách
18.10.2019

Ctpp >


Starou mysliveckou budou pít i v Číně, prostějovská palírna expanduje
Datum: 12.09.2019

10.09.2019 | Palírna U Zeleného stromu zahájila expanzi na čínský trh, kam už dodala první zásilky svých lihovin a vývoz chce v příštích letech zvyšovat.

 

ČTK to dnes sdělila exportní manažerka společnosti Martina Ďásková, podle které má čínský trh pro prostějovského likérku velký obchodní potenciál.

V březnu se zástupci palírny poprvé zúčastnili festivalu jídla a nápojů v čínském Čcheng-tu. "Mezi 3000 vystavovateli s 300 000 návštěvníky zaznamenaly naše lihoviny mimořádný úspěch," uvedla Ďásková. Největší zájem byl o prémiové edice Stará žitná myslivecká Reserve a Stará myslivecká Single Barrel. V červnu se pak zástupci Palírny U Zeleného stromu vydali do Číny na veletrh, na němž prezentovali také výběrové ovocné destiláty značky Kleiner či nové mandlové a bylinné likéry.

Prostějovské firmě se i díky účasti na veletrzích podařilo navázat obchodní vztahy s čínským partnerem, který se zaměřuje především na velkoobchod. Z Prostějova bylo do Číny exportováno prvních několik kontejnerů s lihovinami. "Rychlost, jakou se dal obchod do pohybu, považujeme za výrazný úspěch. Z informací, které máme z konzulátu, se nám podařilo přeskočit až několik let administrativních kroků," podotkla Ďásková.

Palírně se daří

Palírna U Zeleného stromu loni zvýšila tržby bez započtení DPH a spotřební daně meziročně o 4,4 procenta na 550 milionů korun. Export se na loňském prodeji lihovin z produkce prostějovské firmy podílel zhruba 12 procenty. Palírna U Zeleného stromy nyní vyváží lihoviny do 20 zemí světa. Hlavním exportním teritoriem je Slovensko.

Firma Palírna U Zeleného stromu vznikla v roce 2011 sloučením společností Granette a Starorežná Prostějov. Roční produkce likérky činí zhruba 100 000 hektolitrů alkoholických nápojů. Do jejího výrobního portfolia patří více než sto produktů. V roce 2012 firma dokončila přesun výroby likérů z Ústí nad Labem do Prostějova, kde už pět století funguje Palírna U Zeleného stromu.