Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Odvádět odvody i za dobu, kdy zaměstnanec bude doma, nedává smysl. Česká mutace kurzarbeitu by také primárně neměla podporovat přechod zaměstnance k jinému zaměstnavateli
18.09.2020

Hospodářská komora vládě: Kurzarbeit podnikatelé vítají, sporné body by ale měla vláda přehodnotit
18.09.2020

Africký mor prasat je již ve třech ze čtyř zemí sousedících s ČR
18.09.2020

Ocenění Regionální potravina si převzalo sedm producentů z Pardubického kraje
18.09.2020

Ctpp >


Ekologický paradox: Většina bioproduktů se ve Švýcarsku prodává v plastových obalech
Datum: 26.07.2019

18.07.2019 | Většina bio ovoce a bio zeleniny se ve Švýcarsku prodává v plastových obalech, zatímco u standardních výrobků je podíl mnohem menší. Švýcarská organizace pro ochranu spotřebitelů zjistila, že v plastu se prodává 84 procent organicky pěstovaného ovoce a zeleniny, v případě konvenční produkce je to 44 procent.

 

"Pro ekologicky smýšlející spotřebitele, kteří zpravidla přikládají zvláštní význam ekologicky šetrné spotřebě, je to dvojnásob nepříjemné," uvedla organizace. Do průzkumu vybrala 221 produktů v deseti obchodech v Bernu a Basileji, včetně maloobchodních gigantů Migros, Coop, Denner, Aldi a Lidl, napsal server swissinfo.ch. Řetězec Migros v reakci uvedl, že jeho cílem pro letošní rok je zdvojnásobit prodej nebaleného bio ovoce a zeleniny, ale zaměřuje se na ochranu produktů a tím předchází plýtvání potravinami.

Ekologické organizace Greenpeace a ZeroWaste Switzerland tvrdí, že země nedělá dost pro to, aby svůj plastový odpad omezila. Švýcarsko ročně vyprodukuje téměř 100 kg plastového odpadu na obyvatele, ale podle spolkového úřadu pro životní prostředí je recyklováno pouze deset procent. Zbytek zmizí ve spalovnách nebo cementárnách.