Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Věda a výzkum v boji s pandemií SARS-CoV-2/Covid 19
09.07.2020

Test grilovacích tyčinek 2020
09.07.2020

Test grilovacích kořenicích přípravků 2020
09.07.2020

Potravinářská inspekce zjistila doplněk stravy škodlivý pro lidské zdraví s mimořádným množstvím rozpouštědel a dalších nepovolených látek
09.07.2020

Ctpp >


Zlaté už nejsou jen prsteny. Ochutnali byste Food Grade Gold?
Datum: 13.05.2019

07.05.2019 | Zlato už dávno nezdobí jen šperky! Blýskavý kov ovládl i svět gastronomie, a ti největší gurmáni si jej nyní nechávají servírovat přímo na talíř.

 

Zlaté barvivo je z chemického hlediska inertní, tedy neškodné. V potravinářství se používá výhradně za účelem dekorace. Zlato je v rámci Evropské unie schváleno coby bezpečné potravinářské aditivum E175, a to ve formě plátků, vloček, kuliček či prachu. Chuťový vjem z daného pokrmu nezvyšuje. Látka je sama o sobě bez chuti. Zato na účtu se vylepšená cukrovinka projeví velmi znatelně. Za gram zaplatíte asi čtyři tisíce korun.

"Zlato je budoucnost," tvrdí švýcarský podnikatel, který prodává na svém eshopu zlatou vodu, cukr, sůl nebo olivový olej se zlatými částečkami. Pozadu ale nejsou ani luxusní restaurace, v brooklynské restauraci Manila Social Club si můžete dát za 2500 korun i koblihu se zlatou polevou, navíc vás patrně potěší i náplň, která je připravená z ročníkového šampaňského.

Všechno zlato, co se třpytí

Na kombinaci alkoholu a zlata sázejí i v mexickém resortu Marquis Los Cabos. Objednat si tu totiž můžete zmrzlinu z prvotřídní mexické tequily Premium Classe Azul Ultra, kousky 24karátového zlata jsou pak samozřejmě její součástí. Za takové parádní osvěžení ale zaplatíte přes 17 000 korun.

Až do astronomických výšin pak sahá cena za zmrzlou čokoládu. Serendipity-2 Restaurant v New Yorku nabízí The Frozen Haute Chocolate za pouhých 600 000 korun. Za cenu nového auta na talířek dostanete 28 různých druhů vzácné čokolády... a samozřejmě zlatý posyp.

Zlaté plátky, kaviár nebo belgická čokoláda nechybí ani na nejdražším dezertu světa zapsaném do Guinnessovy knihy rekordů. Jde o specialitu britského hotelu Lindeth Howe Country House za 813 000 korun.

Fantazii se meze nekladou a zlato vypadá dobře všude - řekli si pravděpodobně v düsseldorfské restauraci Berger Strasse. Ve stálé nabídce pro ty nejnáročnější klienty je například Golden Kaiser Schnitzel. Zlatý trojobal s plátkem císařského vepřového ale vychází v přepočtu asi na 4000 korun.

Dostali jste chuť také? Není problém si objednat jedlé zlato ani pro domácí vaření. Prášek, plátky nebo kuličky pořídíte už okolo 800 korun.