Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Znojemské historické vinobraní 2019
12.09.2019

Výroční konference Platformy pro reformulace, 18. 9. 2019
12.09.2019

Ministr zemědělství: Dobré životní podmínky hospodářských zvířat jsou pro nás důležité, letos dáme na jejich zlepšení 1,6 miliardy korun
12.09.2019

V nemocnicích, školách a školkách chybí biopotraviny: Není o ně snad zájem?
12.09.2019

Ctpp >


Test dětských rýžových krekrů 2019
Datum: 15.05.2019
dTest
Vydáno: 10.5.2019
 
Autor: dTest
Informace organizace dTest


Foto: Shutterstock

S prvními dětskými zoubky přichází rodičům i starost, co dají svým ratolestem „na zub“. Jednou z možností jsou křehké rýžové chlebíčky – některé z nich můžete nabídnout už půlročním dětem. Extrudované plátky, kroužky a křupky s rýžovou moukou jsme poslali do laboratoře, abychom se dozvěděli, jak jsou na tom s nežádoucími látkami. S potěšením předesíláme, že jsme tentokrát neodhalili žádný zásadní problém.

Na kvalitě a zdravotní nezávadnosti potravin pro malé děti by si výrobci měli dát obzvlášť záležet. Aktuálně přinášíme test dětských rýžových krekrů, u kterých jsme zkoumali, jak si producenti dokázali ohlídat obsah nežádoucích látek. Do testu jsme nakoupili krekry výslovně určené pro děti do tří let věku. Spolu s nimi jsme však zařadili i dvoje, které svými obaly na děti cílí a roztržitý rodič by je mohl dětem omylem koupit.

V první řadě nás zajímal arzen, především jeho toxické anorganické sloučeniny, které patří mezi karcinogeny a mohou nepříznivě ovlivnit neurologický vývoj malých dětí. U rýžových krekrů je opatrnost namístě, protože rýže dokáže arzen přijímat z okolí a hromadit jej v sobě.  Výsledky laboratorního měření nás uklidnily, anorganický arzen se sice v některých výrobcích našel, šlo však o limitům vyhovující koncentrace.

Dále jsme sledovali, zda se k výrobě krekrů nenachomýtly zaplesnivělé suroviny. Coby indikátor jsme si vybrali dva druhy mykotoxinů – aflatoxiny a zearalenon, jejichž výskyt by u plesnivé rýže, případně kukuřice připadal v úvahu. I zde se nám však z laboratoře dostalo uklidňujících zpráv.

Poslední skupinou nežádoucích látek v pořadí byly pesticidy. Vzhledem k tomu, že jsme testovali rýžové krekry pro malé děti do tří let, navíc v řadě případů vyrobené v bio kvalitě, stopové nálezy prostředků proti škůdcům jsme neočekávali. I v tomto případě se naše představy většinou naplnily.

Na závěr jsme nezapomněli ani na kontrolu informací na obalech, především jsme sledovali deklarovaný obsah cukru a soli.

Více informací - viz https://www.dtest.cz/clanek-7296/test-detskych-ryzovych-krekru-2019

 

Zdroj: dTest