Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Ministr Toman v Bruselu: Tlak na zemědělce v souvislosti s klimatickou změnou roste, na plnění úkolů potřebují silný rozpočet a méně administrativy
19.07.2019

Hlášení v systému RASFF: 27. týden 2019
19.07.2019

Dodávka na jihu Čech vezla v nevyhovujících podmínkách čtvrt tuny masa a masných výrobků
19.07.2019

Hodnocení rizik a přínosů potravin: metody pro kvantifikaci zdravotních účinků
19.07.2019

Ctpp >


Kampaň #EUandMyFood podporuje význam bezpečnosti potravin v EU
Datum: 26.04.2019
EFSA
Vydáno: 26.4.2019
Tisk článku
Autor: KM EFSA
Kampaň EFSA, členských států a EK

EFSA, členské státy EU a Evropská komise společně zahajují kampaň nazvanou #EUandMyFood. Cílem kampaně je připomenout občanům EU význam vytvoření Evropského systému bezpečnosti potravin v roce 2002 (na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 178/2002/ES).        

Jídlo je důležité pro zdraví našich rodin, podílí se na naší kultuře a tradicích, a je součástí našich nejkrásnějších vzpomínek. Jídlo je součástí naší identity. 

Při zahájení kampaně řekl výkonný ředitel EFSA Bernhard Url: „Kampaň EUandMyFood je o důležitosti bezpečných a výživných potravin v Evropě, kterým můžeme důvěřovat. Je to o respektování zdraví našich zvířat a o tom, jak s nimi zacházíme. A také je to o zodpovědnosti za naše životní prostředí (půdu, vodu a vzduch), díky kterému získáváme potraviny a krmiva  rostlinného původu, jenž my a naše zvířata jíme.“ 

Kampaň pro celou EU
Kampaň EUandMyFood spouští úřad EFSA, společně s národními úřady pro bezpečnost potravin v členských státech EU, a s podporou generálního ředitelství Evropské komise pro zdraví a bezpečnost potravin. Společně vytvořily sérii krátkých filmů, animací a speciální webové stránky (ve všech 24 úředních jazycích EU), které popisují, jaký mají občané EU užitek z nejvyšších standardů bezpečnosti potravin na světě. 

Se začátkem kampaně zveřejňují nové video s názvem „Jídlo je nezbytné pro život - EU a jídlo“ (“Food is essential to life – the EU and my food”).Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA), členské státy, Evropská komise a další agentury EU společně pracují na zajištění bezpečných potravin pro občany EU.

 

Zdroj: EFSA