Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Vědci vystopovali geny, které ovládají tvar plodů rostlin
16.11.2018

Naučí bariatrická chirurgie obézní pacienty lepším stravovacím návykům?
16.11.2018

Potravinářská inspekce zakázala středoamerický med označený klamavými údaji o původu z EU, ČR a Španělska
16.11.2018

Bilance léta: pražští hygienici provedli 129 kontrol zmrzlin a ledových tříští
16.11.2018

Ctpp >


Lipidy
Datum: 14.09.2018
Společnost pro výživu, z.s. - autorka hesla: Prof. ing. Jana Dostálová, CSc.

Lipidy

Autorka hesla: Prof. ing. Jana Dostálová, CSc.

Lipidy jsou jednou ze tří hlavních živin. Z hlediska chemického jsou nejčastěji definovány jako sloučeniny mastných kyselin s více než třemi atomy uhlíku. V praxi se mezi lipidy zařazují i látky, které lipidy doprovázejí tzv. doprovodné látky lipidů, např. steroly (nejvýznamnější je cholesterol), karotenoidy, antioxidanty, vitaminy rozpustné v tucích aj.

Lipidy se dále dělí na řadu různých skupin, např. triacylglyceroly (triglyceridy), fosfolipidy (nejvýznamnější je lecitin) aj.

Místo termínu lipidy se často používá termín tuky, což z hlediska chemie potravin není přesné. Tuky, které jsou při běžné teplotě okolí kapalné, se nazývají oleje.

Z hlediska výživového jsou lipidy živinou nepostradatelnou, protože obsahují esenciální (nezbytné) mastné kyseliny linolovou a linolenovou a jsou nositelem v tuku rozpustných vitaminů (A, D, E a K), karotenoidů a dalších pozitivně působících látek.

Tuky obsahují dvojnásobné množství energie než bílkoviny a sacharidy (37 kJ/g), a proto by jejich příjem měl tvořit pouze 30 – 35 % z celkového příjmu energie (60 – 80 g/den u dospělého člověka), ale pod 20 % z celkového příjmu energie by neměl klesnout.