Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Konference Potraviny, zdraví a výživa Podtitul: Obohacování potravin – cesta ke zdraví?
26.03.2020

Hantaviróza v ČR, riziková je zejména práce na poli a v lese
25.02.2020

Ministr Adam Vojtěch: Reklama nemá ukazovat alkohol jako součást běžného, šťastného života
25.02.2020

Ministr Toman po jednání s polským ministrem Ardanowskim: Probrali jsme priority SZP i zhoršující se situaci afrického moru prasat
24.02.2020

Ctpp >


Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení
Datum: 22.08.2018
CZ Test, Svět potravin

20. 8. 2018 | Společnost Original Viking CZ z Vysokého Mýta na Orlickoústecku vyráběla minimálně rok nelegálně sušené maso. Neměla povolení.

 

Firmě hrozí pokuta až půl milionu korun. ČTK to dnes sdělil v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Veterinární inspektoři spolu s policií a živnostenským úřadem prověřovali podnět spotřebitele, kterému bylo po sušeném mase údajně špatně. Koupil ho ve sportovním klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto.

"Nelegální výroba sušeného masa probíhala po dobu minimálně jednoho roku v měnících se pronajatých soukromých prostorách, které nebyly schváleny krajskou veterinární správou ani registrovány u živnostenského úřadu," uvedl Vorlíček.

Podnikatel s přezdívkou Viking CZ se pokoušel vybrat na crowfoundingovém serveru HitHit téměř 400.000 korun na rozjezd podnikání. Lidé mu ale přispěli jen jedno procento požadované částky. V neděli zveřejnil na facebookové stránce objednávky na Vánoce. Webová stránka firmy je nedostupná.

Prezentace a nabídka výrobků fungovala prostřednictvím facebooku. Distribuci podnikatel zajišťoval prostřednictvím sportovních klubů a kamenných prodejen. Veterinární správa provozovateli zakázala činnost i prodej. Podle veterinárního zákona firmě hrozí pokuta až půl milionu korun