Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Odvádět odvody i za dobu, kdy zaměstnanec bude doma, nedává smysl. Česká mutace kurzarbeitu by také primárně neměla podporovat přechod zaměstnance k jinému zaměstnavateli
18.09.2020

Hospodářská komora vládě: Kurzarbeit podnikatelé vítají, sporné body by ale měla vláda přehodnotit
18.09.2020

Africký mor prasat je již ve třech ze čtyř zemí sousedících s ČR
18.09.2020

Ocenění Regionální potravina si převzalo sedm producentů z Pardubického kraje
18.09.2020

Ctpp >


Při kontrole v tržnici SAPA inspekce našla plísně a škůdce
Datum: 22.05.2018
SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla při kontrole v pražské tržnici SAPA řadu hygienických i jiných problémů. Zakázala například užívání některých prostor kvůli výskytu škůdců a plísní.

Na kontrolu šli inspektoři SZPI s policií, Celní správou a Státní veterinární správou.

Kromě uzavření jedné provozovny inspektoři uložili zákaz používat jeden z automobilů pro přepravu potravin kvůli nevyhovujícímu technickému stavu, mimořádně neuspokojivé hygienické situaci v přepravní části vozu a plísni ve vestavěných chladících zařízeních.

V obou případech, tedy jak u zavřené provozovny, tak u auta šlo o situace představující riziko pro zdraví spotřebitelů. "Inspektoři zakázali uvádět do oběhu i veškeré potraviny nacházející se v těchto zařízeních," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Inspektoři dále zakázali uvádět do oběhu 34 pytlů mungo klíčků, které provozovatel skladoval při nevyhovujících teplotách. Jedná se o potravinu s velkým rizikem výskytu salmonely. Při kontrole restauračního zařízení inspektoři zakázali uvádět do oběhu také cca 295 kilogramů mraženého masa. Potraviny byly bez označení a provozovatel neměl zavedený systém sledovatelnosti.