Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Konference Potraviny, zdraví a výživa Podtitul: Obohacování potravin – cesta ke zdraví?
26.03.2020

Hantaviróza v ČR, riziková je zejména práce na poli a v lese
25.02.2020

Ministr Adam Vojtěch: Reklama nemá ukazovat alkohol jako součást běžného, šťastného života
25.02.2020

Ministr Toman po jednání s polským ministrem Ardanowskim: Probrali jsme priority SZP i zhoršující se situaci afrického moru prasat
24.02.2020

Ctpp >


Na pražské Letné začíná pivní festival, potrvá do 26. května
Datum: 11.05.2018
ČTK

10. 5. 2018 | ČTK

Pražská Letenská pláň bude ode dneška více než dva týdny lákat milovníky piva i jídla. Český pivní festival představí podle organizátorů stovky výhradně českých piv.

Výběr toho nejlepšího od českých mini, mikro a středně velkých pivovarů doplňují piva uvařená domovařiči. V nabídce nebudou chybět ani moravská vína, české likéry a pálenky, české limonády nebo kávové speciality.

Vedle nápojů mohou návštěvníci ochutnat masné výrobky od řezníka, pečivo z rodinné pekárny, zákusky, saláty a další jídla převážně tradiční české kuchyně. "Hodně se zaměřujeme na tu lokálnost a na tu kvalitu," uvedla ředitelka festivalu Šárka Vávrová.

S Cechem domácích pivovarníků a čtyřmi českými pivovary připravili organizátoři festivalu pro letošek nový projekt Uvař si své pivo v pivovaru. "Jeho prostřednictvím jsme čtyřem domovařičům splnili velký sen a návštěvníkům festivalu tak umožnili ochutnat další naprosto výjimečná piva," podotkla Vávrová.

Na festivalu, který potrvá do 26. května, se uskuteční koncerty českých písničkářů, neformální workshopy "Na pivo s..." a také výstava fotografií Příběhy, která představí 12 osobností pivovarského světa.

I letos budou moci návštěvníci formou online hlasování zvolit tři nejoblíbenější piva festivalu. Ta pak během posledního festivalového večera získají ocenění Bronzová, Stříbrná a Zlatá Gloria 2018.

Areál na Letné bude otevřen denně od 12:00 do půlnoci. Stokorunové vstupné zaplatí každý návštěvník jen jednou, se svou vstupenkou se může na festival libovolně vracet. Loni festival navštívilo 60.000 lidí.