Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Perspektivy transgenních prasat
17.09.2019

Hospodářská komora navrhuje zrušit odborářům daňové výjimky a osvobození z placení daní
17.09.2019

Zaměstnavatelé se chystají příští rok zvýšit výplaty v průměru o více než 6 %. Některé firmy budou zvyšovat mzdy ještě výrazněji
17.09.2019

Aktualizace výživových referenčních hodnot je po 10 letech hotová - pro 34 živin
17.09.2019

Ctpp >


Na pražské Letné začíná pivní festival, potrvá do 26. května
Datum: 11.05.2018
ČTK

10. 5. 2018 | ČTK

Pražská Letenská pláň bude ode dneška více než dva týdny lákat milovníky piva i jídla. Český pivní festival představí podle organizátorů stovky výhradně českých piv.

Výběr toho nejlepšího od českých mini, mikro a středně velkých pivovarů doplňují piva uvařená domovařiči. V nabídce nebudou chybět ani moravská vína, české likéry a pálenky, české limonády nebo kávové speciality.

Vedle nápojů mohou návštěvníci ochutnat masné výrobky od řezníka, pečivo z rodinné pekárny, zákusky, saláty a další jídla převážně tradiční české kuchyně. "Hodně se zaměřujeme na tu lokálnost a na tu kvalitu," uvedla ředitelka festivalu Šárka Vávrová.

S Cechem domácích pivovarníků a čtyřmi českými pivovary připravili organizátoři festivalu pro letošek nový projekt Uvař si své pivo v pivovaru. "Jeho prostřednictvím jsme čtyřem domovařičům splnili velký sen a návštěvníkům festivalu tak umožnili ochutnat další naprosto výjimečná piva," podotkla Vávrová.

Na festivalu, který potrvá do 26. května, se uskuteční koncerty českých písničkářů, neformální workshopy "Na pivo s..." a také výstava fotografií Příběhy, která představí 12 osobností pivovarského světa.

I letos budou moci návštěvníci formou online hlasování zvolit tři nejoblíbenější piva festivalu. Ta pak během posledního festivalového večera získají ocenění Bronzová, Stříbrná a Zlatá Gloria 2018.

Areál na Letné bude otevřen denně od 12:00 do půlnoci. Stokorunové vstupné zaplatí každý návštěvník jen jednou, se svou vstupenkou se může na festival libovolně vracet. Loni festival navštívilo 60.000 lidí.