Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Další GM plodiny míří do EU
15.08.2018

Za vlny letních veder je zvlášť důležité dodržovat dostatečný pitný režim
15.08.2018

Více než půl tuny prošlých potravin ve skladu na Kladensku
15.08.2018

Stanovisko SVS ve věci možnosti výskytu AMP u vepřového masa z ČR
15.08.2018

Ctpp >


Na pražské Letné začíná pivní festival, potrvá do 26. května
Datum: 11.05.2018
ČTK

10. 5. 2018 | ČTK

Pražská Letenská pláň bude ode dneška více než dva týdny lákat milovníky piva i jídla. Český pivní festival představí podle organizátorů stovky výhradně českých piv.

Výběr toho nejlepšího od českých mini, mikro a středně velkých pivovarů doplňují piva uvařená domovařiči. V nabídce nebudou chybět ani moravská vína, české likéry a pálenky, české limonády nebo kávové speciality.

Vedle nápojů mohou návštěvníci ochutnat masné výrobky od řezníka, pečivo z rodinné pekárny, zákusky, saláty a další jídla převážně tradiční české kuchyně. "Hodně se zaměřujeme na tu lokálnost a na tu kvalitu," uvedla ředitelka festivalu Šárka Vávrová.

S Cechem domácích pivovarníků a čtyřmi českými pivovary připravili organizátoři festivalu pro letošek nový projekt Uvař si své pivo v pivovaru. "Jeho prostřednictvím jsme čtyřem domovařičům splnili velký sen a návštěvníkům festivalu tak umožnili ochutnat další naprosto výjimečná piva," podotkla Vávrová.

Na festivalu, který potrvá do 26. května, se uskuteční koncerty českých písničkářů, neformální workshopy "Na pivo s..." a také výstava fotografií Příběhy, která představí 12 osobností pivovarského světa.

I letos budou moci návštěvníci formou online hlasování zvolit tři nejoblíbenější piva festivalu. Ta pak během posledního festivalového večera získají ocenění Bronzová, Stříbrná a Zlatá Gloria 2018.

Areál na Letné bude otevřen denně od 12:00 do půlnoci. Stokorunové vstupné zaplatí každý návštěvník jen jednou, se svou vstupenkou se může na festival libovolně vracet. Loni festival navštívilo 60.000 lidí.