Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Konference Potraviny, zdraví a výživa Podtitul: Obohacování potravin – cesta ke zdraví?
26.03.2020

Hantaviróza v ČR, riziková je zejména práce na poli a v lese
25.02.2020

Ministr Adam Vojtěch: Reklama nemá ukazovat alkohol jako součást běžného, šťastného života
25.02.2020

Ministr Toman po jednání s polským ministrem Ardanowskim: Probrali jsme priority SZP i zhoršující se situaci afrického moru prasat
24.02.2020

Ctpp >


Půlku viniční tratě Liščí vrch na Mikulovsku poškodil herbicid
Datum: 07.05.2018
ČTK

3. 5. 2018 | ČTK

Téměř půlku viniční tratě Liščí vrch u Březí na Mikulovsku poškodil herbicid. Zemědělci jím kropili blízké pole s kukuřicí a na vinici jej zanesl vítr, tvrdí vinaři.

Poškozené vinice má i Vinařství Mikrosvín Mikulov. "Rozsah škody teprve mapujeme. Máme to na jedné trati, proto ještě nechceme dávat definitivní stanovisko, uvidíme jak réva zregeneruje," řekl dnes ČTK Bořek Svoboda, místopředseda představenstva Vinařství Mikrosvín Mikulov.

Podle serveru Euro.cz může za poškození vinic komanditní společnost Mikros-vín Mikulov, která má jiného vlastníka než vinařství stejného názvu. Zemědělský podnik prý přiznal pochybení a přislíbil, že jim bude poškození kompenzovat.

Zaměstnanci firmy v uplynulých dnech na Mikulovsku ošetřovali postřikem kukuřičná pole, uvedl server. Ve středu 2. května se už proto vedení zemědělské firmy setkalo s majiteli zasažených vinic. A přestože někteří pěstitelé tvrdí, že se herbicidem kropilo za silného větru, což se nesmí, zemědělci něco takového odmítají. "Stříkali jsme, jen když jsme mohli. Určitě jsme naše lidi neposílali stříkat, když hodně foukalo," řekl Martin Kracík, ředitel společnosti Mikros-vín Mikulov.