Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Perspektivy transgenních prasat
17.09.2019

Hospodářská komora navrhuje zrušit odborářům daňové výjimky a osvobození z placení daní
17.09.2019

Zaměstnavatelé se chystají příští rok zvýšit výplaty v průměru o více než 6 %. Některé firmy budou zvyšovat mzdy ještě výrazněji
17.09.2019

Aktualizace výživových referenčních hodnot je po 10 letech hotová - pro 34 živin
17.09.2019

Ctpp >


Půlku viniční tratě Liščí vrch na Mikulovsku poškodil herbicid
Datum: 07.05.2018
ČTK

3. 5. 2018 | ČTK

Téměř půlku viniční tratě Liščí vrch u Březí na Mikulovsku poškodil herbicid. Zemědělci jím kropili blízké pole s kukuřicí a na vinici jej zanesl vítr, tvrdí vinaři.

Poškozené vinice má i Vinařství Mikrosvín Mikulov. "Rozsah škody teprve mapujeme. Máme to na jedné trati, proto ještě nechceme dávat definitivní stanovisko, uvidíme jak réva zregeneruje," řekl dnes ČTK Bořek Svoboda, místopředseda představenstva Vinařství Mikrosvín Mikulov.

Podle serveru Euro.cz může za poškození vinic komanditní společnost Mikros-vín Mikulov, která má jiného vlastníka než vinařství stejného názvu. Zemědělský podnik prý přiznal pochybení a přislíbil, že jim bude poškození kompenzovat.

Zaměstnanci firmy v uplynulých dnech na Mikulovsku ošetřovali postřikem kukuřičná pole, uvedl server. Ve středu 2. května se už proto vedení zemědělské firmy setkalo s majiteli zasažených vinic. A přestože někteří pěstitelé tvrdí, že se herbicidem kropilo za silného větru, což se nesmí, zemědělci něco takového odmítají. "Stříkali jsme, jen když jsme mohli. Určitě jsme naše lidi neposílali stříkat, když hodně foukalo," řekl Martin Kracík, ředitel společnosti Mikros-vín Mikulov.