Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Konference Potraviny, zdraví a výživa Podtitul: Obohacování potravin – cesta ke zdraví?
26.03.2020

Hantaviróza v ČR, riziková je zejména práce na poli a v lese
25.02.2020

Ministr Adam Vojtěch: Reklama nemá ukazovat alkohol jako součást běžného, šťastného života
25.02.2020

Ministr Toman po jednání s polským ministrem Ardanowskim: Probrali jsme priority SZP i zhoršující se situaci afrického moru prasat
24.02.2020

Ctpp >


Školení pro členské firmy Potravinářské komory ČR o možnostech dodávek zboží pro humanitární operace Světového potravinového programu (WFP)
Datum: 07.05.2018
PK ČR

Stálý představitel ČR při FAO a WFP průběžně sleduje realizaci humanitárních operací Světového potravinového programu (WFP) a aktuální nárůst objemů nákupu zboží a služeb způsobený růstem počtu a intenzity humanitárních krizí na globální úrovni. České potravinářské firmy zatím neprojevují dostatečný zájem o obchodní příležitosti spojené s nákupem potravin pro realizaci operací WFP. Na základě předchozích kontaktů SP ČR a MZe s vedením Potravinářské komory ČR proběhlo dne 24. dubna 2018 v pražském sídle PK ČR školení pro české potravinářské firmy o možnostech dodávek pro WFP.

Školení bylo v první části zaměřeno na celkovou prezentaci WFP a aktuálních humanitárních operací realizovaných touto organizací. Druhá část byla zaměřena na problematiku registrace nových dodavatelů WFP, na konkrétní segmenty nejpravděpodobnějšího uplatnění českých dodávek a na přípravu obchodních nabídek pro WFP (prezentace viz příloha). Účastníkům školení byl dále distribuován podklad o možnostech dodávek pro WFP (příloha),  přehled odpovědí WFP na časté otázky nových dodavatelů, podrobný dotazník WFP pro registraci dodavatelů a 9 specifikací WFP pro složení potravin.  

Akce přispěla ke zvýšení informovanosti českých potravinářských firem a jejich zájmové organizace - Potravinářské komory ČR - o obchodních příležitostech v oblasti dodávek pro WFP.

 

Přílohy