Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Perspektivy transgenních prasat
17.09.2019

Hospodářská komora navrhuje zrušit odborářům daňové výjimky a osvobození z placení daní
17.09.2019

Zaměstnavatelé se chystají příští rok zvýšit výplaty v průměru o více než 6 %. Některé firmy budou zvyšovat mzdy ještě výrazněji
17.09.2019

Aktualizace výživových referenčních hodnot je po 10 letech hotová - pro 34 živin
17.09.2019

Ctpp >


Školení pro členské firmy Potravinářské komory ČR o možnostech dodávek zboží pro humanitární operace Světového potravinového programu (WFP)
Datum: 07.05.2018
PK ČR

Stálý představitel ČR při FAO a WFP průběžně sleduje realizaci humanitárních operací Světového potravinového programu (WFP) a aktuální nárůst objemů nákupu zboží a služeb způsobený růstem počtu a intenzity humanitárních krizí na globální úrovni. České potravinářské firmy zatím neprojevují dostatečný zájem o obchodní příležitosti spojené s nákupem potravin pro realizaci operací WFP. Na základě předchozích kontaktů SP ČR a MZe s vedením Potravinářské komory ČR proběhlo dne 24. dubna 2018 v pražském sídle PK ČR školení pro české potravinářské firmy o možnostech dodávek pro WFP.

Školení bylo v první části zaměřeno na celkovou prezentaci WFP a aktuálních humanitárních operací realizovaných touto organizací. Druhá část byla zaměřena na problematiku registrace nových dodavatelů WFP, na konkrétní segmenty nejpravděpodobnějšího uplatnění českých dodávek a na přípravu obchodních nabídek pro WFP (prezentace viz příloha). Účastníkům školení byl dále distribuován podklad o možnostech dodávek pro WFP (příloha),  přehled odpovědí WFP na časté otázky nových dodavatelů, podrobný dotazník WFP pro registraci dodavatelů a 9 specifikací WFP pro složení potravin.  

Akce přispěla ke zvýšení informovanosti českých potravinářských firem a jejich zájmové organizace - Potravinářské komory ČR - o obchodních příležitostech v oblasti dodávek pro WFP.

 

Přílohy