Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Odvádět odvody i za dobu, kdy zaměstnanec bude doma, nedává smysl. Česká mutace kurzarbeitu by také primárně neměla podporovat přechod zaměstnance k jinému zaměstnavateli
18.09.2020

Hospodářská komora vládě: Kurzarbeit podnikatelé vítají, sporné body by ale měla vláda přehodnotit
18.09.2020

Africký mor prasat je již ve třech ze čtyř zemí sousedících s ČR
18.09.2020

Ocenění Regionální potravina si převzalo sedm producentů z Pardubického kraje
18.09.2020

Ctpp >


Zemědělský výbor Sněmovny s vedením Potravinářské inspekce jednal o kvalitě a bezpečnosti potravin
Datum: 27.04.2018
SZPI
Vydáno: 26.4.2018
Autor: SZPI

 

Tisková zpráva SZPI ze dne 26. 4. 2018.

 

 

Zasedání Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dne 26. 4. 2018 konalo na půdě Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v Praze.

Vedení SZPI v čele s ústředním ředitelem Martinem Klanicou seznámilo členy Zemědělského výboru s aktuálními problémy v oblasti kontroly jakosti a bezpečnosti potravin, a to včetně oblasti odhalování falšování potravin. K diskutovaným tématům patřila také situace v segmentu společného stravování, kde inspektoři SZPI v loňském roce zjistili porušení právních předpisů při každé čtvrté kontrole a dlouhodobě tak náleží k nejproblematičtějším segmentům v kontrolní kompetenci SZPI. K dispozici byly i praktické ukázky falšovaných potravin a pokrmů, včetně možnosti je porovnat s autentickými vzorky.

Předseda Zemědělského výboru Jaroslav Faltýnek po jednání konstatoval: „Potravinářská inspekce patří k pilířům úřední kontroly v České republice, dlouhodobě provádí kontroly důsledně u všech provozovatelů, což výrazně přispívá k ochraně spotřebitelů a poctivě podnikajících provozovatelů.“

Součástí jednání byla i prohlídka s odborným výkladem v národních referenčních laboratořích SZPI v Praze, které se mj. specializují na detekci reziduí pesticidů a obsahy mykotoxinů.


Zpracoval: Mgr. Pavel Kopřiva - tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633  
Zdroj: SZPI