Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Doporučení pražských hygieniků k provozu předškolních zařízení vzhledem k nastaveným preventivním opatřením infekce covid-19
29.05.2020

EU plánuje revizi legislativy pro dopravu zvířat
29.05.2020

Dopad pandemie COVID-19 na potravinový systém
29.05.2020

COVID-19 epidemic - Cancellation of BTSF Activities
29.05.2020

Ctpp >


Česko po osmaosmdesáti letech ve vedení OIV - Mezinárodní organizace pro révu a víno
Datum: 16.07.2015
SZPI
Odborník Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), Ing. Ondřej Mikeš, Ph.D., byl jmenován do prestižní pozice prezidenta sub-komise pro metody analýzy Mezinárodní organizace pro révu a víno (mezinárodně známá pod zkratkou „OIV“). Stalo se tak na 13. valném shromáždění organizace sdružující významné vinařské státy z celého světa, které se konalo v německé Mohuči. Jde o událost odrážející rostoucí prestiž vinařství a vinohradnictví ČR a uznání odborných kvalit SZPI. Česko má svého zástupce ve vedení poprvé od roku 1927.
„Je to velkou poctou a zviditelněním pro Českou republiku, odměnou za dlouhodobou kvalitní práci celé české delegace v OIV a zároveň i velkou zodpovědností vůči všem 46 členským státům OIV po dobu minimálně šesti let,“ sděluje Ondřej Mikeš. Pozice prezidenta sub-komise zahrnuje koordinaci vlastního průběhu zasedání expertů členských států při přijímání standardů, metod a vědeckých stanovisek v oblasti metod analýzy vinohradnicko-vinařských produktů a klade na její výkon vysoké odborné a diplomatické nároky. Ondřej Mikeš pracuje v pozici referenta pro laboratorní záležitosti Odboru kontroly, laboratoří a certifikace na Ústředním inspektorátu SZPI od roku 2005.

Zpracoval: Mgr. Pavel Kopřiva - tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633