Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Věda a výzkum v boji s pandemií SARS-CoV-2/Covid 19
09.07.2020

Hniloba včelího plodu se ze severu Čech do dalších regionů ČR nerozšířila
02.07.2020

Hlášení v systému RASFF: 25. týden 2020
02.07.2020

Komise v Královéhradeckém kraji navrhla ocenit devět lokálních výrobků značkou Regionální potravina
02.07.2020

Ctpp >


USA učinilo další krok ke snížení obsahu transmastných kyselin v potravinách
Datum: 03.07.2015
Doc. Ing. Jiří Brát, CSc.

Tento akt je vyvrcholením dlouhodobého boje proti částečně ztuženým tuků v USA. Od roku 2006 je v USA povinné značení obsahu transmastných kyselin v rámci výživových údajů na obalech potravin. Účinnou osvětou spolu s reformulacemi výrobků se podařilo mezi roky 2003 a 2012 snížit příjem transmastných kyselin o 78 procent. I přes toto významné snížení konzumace transmastných kyselin panují v USA stále obavy, že jejich současný příjem představuje hrozbu pro zdraví. Podle výživových doporučení by měl být příjem transmastných kyselin co nejnižší.

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv doporučuje obyvatelům USA kontrolovat složení výrobků, zda se v seznamu surovin neobjevuje položka „částečně ztužené tuky“. Dalším vodítkem pro Američany z hlediska rozhodování při koupi potravin může být tvrzení, že výrobek neobsahuje transmastné kyseliny. Podle americké legislativy může být toto tvrzení použito na výrobcích, pokud produkt obsahuje méně než 0,5 g transmastných kyselin v jedné porci.

Spotřeba transmastných kyselin v USA byla v posledních 20 letech mnohem vyšší než například v Evropě, kde se díky legislativním opatřením podařilo v některých zemích jako např. Dánsku vyloučit částečně ztužené tuky z potravinářských technologií. Úspěšné byly v Evropě i dobrovolné dohody výrobců. Na základě těchto dohod například výrobci sdruženi v Mezinárodní margarinové asociaci IMACE snížili používání částečně ztužených tuků při výrobě margarinů.

 

V některých výrobcích jako např. trvanlivé pečivo, náhražky čokolád či polevy se však částečně ztužené tuky stále vyskytují. Rozhodnutí Amerického úřadu pro kontrolu potravin a léčiv může být pro tyto výrobce inspirací. Otázka reformulací výrobků s cílem snižování obsahu rizikových živin v potravinách je aktuálním tématem, které řeší řada výzkumných a vývojových pracovišť. Reformulace, které si kladou za cíl snižování obsahu transmastných kyselin, by měly být vedeny se záměrem, aby zároveň v daném výrobku klesal nebo se alespoň nenavyšoval celkový obsah nasycených a transmastných kyselin vyjádřený jako jejich součet.