Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Odvádět odvody i za dobu, kdy zaměstnanec bude doma, nedává smysl. Česká mutace kurzarbeitu by také primárně neměla podporovat přechod zaměstnance k jinému zaměstnavateli
18.09.2020

Hospodářská komora vládě: Kurzarbeit podnikatelé vítají, sporné body by ale měla vláda přehodnotit
18.09.2020

Africký mor prasat je již ve třech ze čtyř zemí sousedících s ČR
18.09.2020

Ocenění Regionální potravina si převzalo sedm producentů z Pardubického kraje
18.09.2020

Ctpp >


Rusové pašují z Finska sýr a máslo, někdy i ve velkém
Datum: 21.11.2017
ČTK

Skoro 150 kilogramů sýra a másla, umně skrytých v různých zákoutích osobního automobilu, našli ruští celníci na hraničním přechodu s Finskem.

Řidič se jim zdál podezřelý, a tak nechali auto prosvítit rentgenem. Místo drog našli 258 balení potravin, jejichž dovoz ze Západu v "komerčním množství" je zakázán jako ruská odveta za západní sankce. Případ zaujal ruská i finská média.

Rusů, kteří do Finska vyrážejí na nákupy, podle serveru Yle.fi v posledních měsících prudce přibylo a do supermarketů v pohraničí míří i autobusové zájezdy, natolik je prý finské zboží u východních sousedů populární. "Množství nakupovaného zboží šokuje, třeba z obchodů ve městě Lappeenranta odvážejí sýr po vozících. Oblíbená je také dětská výživa, salámy, ryby a káva," napsal server. Podle ruských předpisů si turista smí z Finska legálně dovézt nejvýše pět kilogramů potravin.