Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Doporučení pražských hygieniků k provozu předškolních zařízení vzhledem k nastaveným preventivním opatřením infekce covid-19
29.05.2020

EU plánuje revizi legislativy pro dopravu zvířat
29.05.2020

Dopad pandemie COVID-19 na potravinový systém
29.05.2020

COVID-19 epidemic - Cancellation of BTSF Activities
29.05.2020

Ctpp >


Ve vinařství chybí odborníci, ačkoliv zájem o studium oboru roste
Datum: 25.10.2017
ČTK

24. 10. 2017 | ČTK

Ve vinařství chybí odborníci, přestože zájem o studium na specializované škole ve Valticích roste. Mezi nejvíce poptávané profese patří vinař, vinohradník, řidič multifunkčního stroje, traktorista.

Firmy se snaží lidi získat i prostřednictvím benefitů, uvedla v tiskové zprávě Vinařská unie.

"Pro nižší pozice jsou motivující finance a odměny, u vyšších pozic, například vinařů, je to již zázemí společnosti, vybavení, stabilita, možnost vzdělávání, samozřejmě také zajímavé finanční ohodnocení," uvedl prezident Vinařské unie ČR Ondřej Beránek.

Na Moravě je nyní pouze Střední vinařská škola ve Valticích. Ta někdy otevře pouze jednu třídu, z které vzejde 25 budoucích vinařů. "Z toho je velká část studentů z rodin, které mají doma vinařství nebo vinohrady, takže práci již mají, třetina jde na vysokou školu a zbytek je v podstatě rozebrán již v prvním, druhém ročníku. Takže lidi sháníme obtížně,“ doplňuje" uvedl Beránek.

Zájem o studium oboru vinohradnictví přitom v posledních letech stoupá. "Do prvního ročníku školního roku 2017/2018 přijmeme 40 žáků, na tříletý učební obor patnáct žáků. Maximální počty přijatých žáků stanovuje svými výkony Jihomoravský kraj jako zřizovatel školy, proto jsou pro nás nepřekročitelné," uvedla Ivana Machovcová, ředitelka Střední vinařské školy Valtice. Podle ní je přitom o absolventy oboru na trhu veliký zájem. "Do praxe bychom ročně umístili nejméně o deset absolventů více," uvedla Machovcová.

Nedostatek pracovníků je ve vinařství obecným trendem, týká se i sezonních prací. "Nejvyšší poptávka po pracovnících je sice na jaře, kdy probíhají sezonní práce na vinici, které jsou hodně náročné na rychlost a kvalitu, nicméně jejich nedostatek už dnes pociťujeme celoročně," uvedla Markéta Králová z BOHEMIA SEKTu. Stejné téma řeší Pavel Pastorek, předseda představenstva vinařství Templářské sklepy Čejkovice. "Vzhledem k nižším odměnám se brigádníci na ruční práci zajišťují velmi těžce. A když už, je nutné je neustále dozorovat, nejen aby pracovali, ale hlavně je kontrolovat a opravovat," uvedl Pastorek.