Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Hlášení v systému RASFF: 45. týden 2019
26.11.2019

Nová rubrika „Zvěřina“ včetně nové příručky pro lovce na webu SVS
19.11.2019

Seminář Potraviny - mýty a skutečnost
19.11.2019

Intervenční studie SZÚ sleduje zvýšení omega 3 mastných kyselin v těle člověka
19.11.2019

Ctpp >


Ve vinařství chybí odborníci, ačkoliv zájem o studium oboru roste
Datum: 25.10.2017
ČTK

24. 10. 2017 | ČTK

Ve vinařství chybí odborníci, přestože zájem o studium na specializované škole ve Valticích roste. Mezi nejvíce poptávané profese patří vinař, vinohradník, řidič multifunkčního stroje, traktorista.

Firmy se snaží lidi získat i prostřednictvím benefitů, uvedla v tiskové zprávě Vinařská unie.

"Pro nižší pozice jsou motivující finance a odměny, u vyšších pozic, například vinařů, je to již zázemí společnosti, vybavení, stabilita, možnost vzdělávání, samozřejmě také zajímavé finanční ohodnocení," uvedl prezident Vinařské unie ČR Ondřej Beránek.

Na Moravě je nyní pouze Střední vinařská škola ve Valticích. Ta někdy otevře pouze jednu třídu, z které vzejde 25 budoucích vinařů. "Z toho je velká část studentů z rodin, které mají doma vinařství nebo vinohrady, takže práci již mají, třetina jde na vysokou školu a zbytek je v podstatě rozebrán již v prvním, druhém ročníku. Takže lidi sháníme obtížně,“ doplňuje" uvedl Beránek.

Zájem o studium oboru vinohradnictví přitom v posledních letech stoupá. "Do prvního ročníku školního roku 2017/2018 přijmeme 40 žáků, na tříletý učební obor patnáct žáků. Maximální počty přijatých žáků stanovuje svými výkony Jihomoravský kraj jako zřizovatel školy, proto jsou pro nás nepřekročitelné," uvedla Ivana Machovcová, ředitelka Střední vinařské školy Valtice. Podle ní je přitom o absolventy oboru na trhu veliký zájem. "Do praxe bychom ročně umístili nejméně o deset absolventů více," uvedla Machovcová.

Nedostatek pracovníků je ve vinařství obecným trendem, týká se i sezonních prací. "Nejvyšší poptávka po pracovnících je sice na jaře, kdy probíhají sezonní práce na vinici, které jsou hodně náročné na rychlost a kvalitu, nicméně jejich nedostatek už dnes pociťujeme celoročně," uvedla Markéta Králová z BOHEMIA SEKTu. Stejné téma řeší Pavel Pastorek, předseda představenstva vinařství Templářské sklepy Čejkovice. "Vzhledem k nižším odměnám se brigádníci na ruční práci zajišťují velmi těžce. A když už, je nutné je neustále dozorovat, nejen aby pracovali, ale hlavně je kontrolovat a opravovat," uvedl Pastorek.