Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Věda a výzkum v boji s pandemií SARS-CoV-2/Covid 19
09.07.2020

Hniloba včelího plodu se ze severu Čech do dalších regionů ČR nerozšířila
02.07.2020

Hlášení v systému RASFF: 25. týden 2020
02.07.2020

Komise v Královéhradeckém kraji navrhla ocenit devět lokálních výrobků značkou Regionální potravina
02.07.2020

Ctpp >


PROJEKT EXPORTU POTRAVIN A NÁPOJŮ NA ČÍNSKÝ TRH
Datum: 22.06.2015
ČSOK, obchodní komora

Česko-středoasijská smíšená obchodní komora (ČSOK) na základě úspěšného výsledku I. etapy projektu exportu potravinářského zboží a nápojů do Číny, který realizovala v roce 2014, připravila druhé kolo projektu. Pro první etapu zajistila ČSOK obchodního partnera, který zahajuje výstavbu desítek obchodních center výhradně s evropským zbožím ve velkých čínských městech. Na první pohled se zdá tato logika jako nepochopitelná, ovšem při bližším seznámením se s čínským trhem lze odhalit pevný základ této obchodní strategie. Hospodářství Číny a s ním také životní úroveň a příjmy obyvatelstva rostou mnoho let vysokým tempem. Stále se zvětšuje cílová skupina, která již cestovala po světě, podléhá západním módním trendům a disponuje vysokými příjmy. Tato skupina začíná klást stále větší důraz na své zdraví a tedy také na to, čím se stravuje. České potraviny splňující tvrdé evropské normy jsou zárukou kvality a zdravotní nezávadnosti. Po těchto argumentech nepřekvapí, že evropské potraviny si mohou dovolit tří až čtyřnásobnou prodejní cenu pro koncového zákazníka. Pokud tento parametr v nás nejprve vyvolal údiv, analogicky si můžeme zdůvodnit, že my nakupujeme v našich obchodech např. levnou čínskou elektroniku za mnohonásobek ceny na jejich trhu. Využijme tedy této příležitosti a svezme se na vlně trendu zájmu o evropské potraviny v Číně a zároveň na dobrém jménu České republiky. Naše komora již připravuje další distribuční kanály pro čínský trh vedle již navázaného vztahu s velkým investorem stavějícím síť obchodních center s evropským zbožím. Zájemci o více informací se mohou zúčastnit konference (viz pozvánka) nebo kontaktovat našeho obchodního specialistu: Ladislav Spurný, tel. 605 297 488, e-mail ladislav.spurny@csok.cz

 

 

POZVÁNKA NA KONFERENCI K EXPORTU POTRAVIN DO ČÍNY

 

Ve středu 1. července 2015 od 10.00 hodin v Senátu České republiky v Praze pořádá ČSOK konferenci pro zájemce o účast v projektu exportu potravin, nápojů a spotřebního zboží na čínský trh.

 

Program konference je určen  všem zájemcům o vstup a dodávky na čínský trh, který se otevřel před necelými dvěma roky potravinářským výrobkům a nápojům z Evropské unie. Partnerem akce je společnost China Europe International Holding Ltd. se sídlem v Hongkongu, která se podílela na přípravě a realizaci I. etapy exportu potravin a nápojů z ČR. Účastníci konference budou podrobně seznámeni s aktuální situací na čínském trhu a o plánech exportu, který je připravován ještě pro letošní rok. Obdrží další informace týkající se celních, certifikační, daňových a ekonomických podmínek spojených s exportem na čínský trh.

 

V rámci konference bude prezentován komorou vytvořený klastr sdružující potravinářské výrobce nebo obchodní firmy. Členové klastru budou za podpory komory a China Europe International Holding uvedeni na čínský trh.

 

Zájemci o účast na konferenci se mohou nezávazně přihlásit do 25. června 2015 na email adrese ladislav.spurny@csok.cz. Po obdržení emailu bude zájemci zaslán registrační lístek s pozvánkou a výzvou k úhradě účastnického poplatku 500,- Kč.

 

Zdeněk Sysel

Business Manager

Tel. 777 99 44 63

 

zdenek.sysel@csok.cz