Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Věda a výzkum v boji s pandemií SARS-CoV-2/Covid 19
09.07.2020

Hniloba včelího plodu se ze severu Čech do dalších regionů ČR nerozšířila
02.07.2020

Hlášení v systému RASFF: 25. týden 2020
02.07.2020

Komise v Královéhradeckém kraji navrhla ocenit devět lokálních výrobků značkou Regionální potravina
02.07.2020

Ctpp >


SVS navrhla uzavřít restauraci v Kutné Hoře
Datum: 22.06.2015
Úřední veterinární lékařky Státní veterinární správy (SVS) se při čtvrteční kontrole Restaurace Skalka v Kutné Hoře nestačily divit. Kromě zásadních nedostatků v dokladech a značení potravin zde odhalily také nevídaný nepořádek v kuchyni zahrnující mimo j

Těžko představitelný nepořádek v kuchyni zjištěný při kontrole provedené Krajskou veterinární správou pro Středočeský kraj zahrnoval myší trus na řadě míst, všude rozsypanou rýži, špinavé nádobí a zbytky jídel, válející se nářadí či hračky v kuchyni. Vrcholem byl herbicid Roundup stojící na polici vedle balení s tatarskou omáčkou. V mrazáku byl při kontrole nalezen balíček bez označení. Nešlo tak zjistit o jaký druh masa se jedná, identifikovat jeho původ, ani zjistit datum spotřeby.

Podle informací, kterými SVS disponuje, není provozovatel, který na kontrolované adrese působí teprve zhruba měsíc, registrován ani u krajské hygienické stanice ani u Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V předloženém živnostenském listě navíc nebyla kutnohorská provozovna zapsaná. Jelikož provozovatel nevyřadil z dalšího oběhu nedostatečně či nesprávně označené potraviny, bude mu ze strany SVS udělena sankce. Za takové porušení zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích je možné uložit pokutu až do výše deseti milionů korun.


Mgr. Petr Pejchal
Tiskový mluvčí SVS

- See more at: http://www.bezpecnostpotravin.cz/svs-navrhla-uzavrit-restauraci-v-kutne-hore.aspx#sthash.zGuFPPwL.dpuf