Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Nové potravinářské předpisy EU – říjen 2019
05.12.2019

O značku Regionální potravina přišel Horecký jablečný zákusek
05.12.2019

Nařízení ÚKZÚZ - bakterie Ralstonia solanacearum v závlahové vodě, vydáno 27. 11. 2019
05.12.2019

Hlášení v systému RASFF: 47. týden 2019
05.12.2019

Ctpp >


Seminář o podpoře exportu české zemědělské a potravinářské produkce do třetích zemí
Datum: 01.12.2016
Eagri.cz

Seminář o podpoře exportu české zemědělské a potravinářské produkce do třetích zemí

30.11.2016

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Potravinářskou komorou ČR uspořádalo seminář na téma „Proexportní aktivity Ministerstva zemědělství“, který se konal ve dvou termínech, a to 24. listopadu 2016 v Praze v hotelu Clarion Hotel Prague Old Town a 25. listopadu 2016 v Olomouci v hotelu Ibis.

Seminář oficiálně zahájila náměstkyně Jaroslava Beneš Špalková společně se zástupcem Potravinářské komory Jiřím Pondělíčkem. Seminář byl zaměřen na zemědělské a potravinářské podniky, přičemž základním smyslem jeho konání bylo poskytnout komplexní informaci o možnostech využití řady nástrojů na podporu exportu české produkce do zahraničí.

Zástupci Ministerstva zemědělství vystoupili s příspěvky orientovanými na agrární zahraniční obchod, nástroje na podporu vývozu a obchodní dohody EU se třetími zeměmi. Své aktivity prezentovaly instituce exportního financování s podporu státu EGAP a Česká exportní banka. V druhé části semináře vystoupili zemědělští diplomaté působící v Rusku, Číně, Saúdské Arábii a Srbsku, kteří posluchače seznámili s příslušnými trhy, jejich potenciálem a možnými obtížemi při obchodu s těmito zeměmi.

Při následném pracovním obědě měly firmy možnost se osobně seznámit a prodiskutovat možnosti podpory svých exportních záměrů. Seminářů se zúčastnilo přes 50 zástupců různých společností, kteří reprezentovali celé spektrum zemědělské a potravinářské výroby.

Prezentace z tohoto semináře naleznete v příloze pod článkem.

Seminář

 

Přílohy