Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

O značku Regionální potravina přišel Kefír výrobce Jana Svatošová
25.10.2019

Setkání k projektu GoNano
22.10.2019

Tolerance rostlin vůči železu
18.10.2019

SVS podá trestní oznámení pro podezření na týrání zvířat na jatkách
18.10.2019

Ctpp >


Vinaři se připravují na začátek hlavní části sklizně
Datum: 01.09.2016
ČTK

Vinaři na jižní Moravě se připravují na začátek hlavní části sklizně. Letos začne v polovině září. Svaz vinařů očekává, že celková sklizeň bude kvůli jarním mrazům asi o 20 až 30 procent slabší než loni.

Hlavní sklizeň vinné révy začne podle výkonného ředitele Svazu vinařů Martina Půčka kolem 15. až 20. září. "V tuto chvíli to vypadá tam, kde réva nezmrzla, dobře a výnosy zde se budou pohybovat na dlouhodobém průměru. Celková sklizeň za ČR bude snížena o asi 20 až 30 procent vlivem jarních mrazů," uvedl Půček. Někde už podle něj vinaři v menším sklízejí, ale v tuto chvíli ještě nemají hrozny dostatek cukrů.

"Počasí je v současné době pro vývoj bobulí a jejich zrání optimální. Pro zdárnou sklizeň však vyhlížíme teplé a suché září," řekl Josef Svoboda, vinohradnický manažer skupiny BOHEMIA SEKT. První rozbory cukrů a kyselin v bobulích podle něj ukazují, že momentálně jsou na tom o něco lépe bílé odrůdy. "To se však může velmi rychle srovnat. Do sklizně modrých odrůd je ještě hodně daleko," uvedl Svoboda. Vinaři teď podle něj dokončují přípravy na sezonu ve sklepě a zároveň sledují vývoj zrání raných odrůd hroznů, například Müller Thurgau.

Na vinnou révu měl v létě pozitivní vliv dostatek slunečných dnů a vláhy. "Na kvalitu bílých odrůd pozitivně působí dostatek vláhy, který byl rovnoměrně rozmístěný během celé vegetace. Je proto možné očekávat příznivou strukturu kyselin a velmi dobrou aromatickou kvalitu," uvedla enoložka z vinařství Víno Blatel Iva Šantavá.

Letní měsíce navíc neprovázely žádné extrémy v podobě krupobití nebo velmi nízkých teplot. Největší škody ve vinicích tak letos napáchaly jarní mrazy, které ovlivnily výnos hroznů. Vliv mrazíků sice závisí na odrůdě i lokalitě, ale už nyní enologové potvrzují, že výnos hroznů bude proti roku 2015 nižší. "V lokalitách nepoškozených mrazy bude výnos odpovídat dlouhodobému průměru. V lokalitách poškozených jarními mrazy může být pouze 30 procent obvyklého výnosu," uvedla Šantavá.