Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Věda a výzkum v boji s pandemií SARS-CoV-2/Covid 19
09.07.2020

Hniloba včelího plodu se ze severu Čech do dalších regionů ČR nerozšířila
02.07.2020

Hlášení v systému RASFF: 25. týden 2020
02.07.2020

Komise v Královéhradeckém kraji navrhla ocenit devět lokálních výrobků značkou Regionální potravina
02.07.2020

Ctpp > Publikace >

2009


Veletrh Grüne Woche v Berlíně: Při podpoře zemědělského exportu musíme být mnohem aktivnější, řekl ministr Jurečka
Datum: 16.01.2015
Hynek Jordán, ředitel Odboru komunikace MZe

Odborníkům, obchodníkům i běžným návštěvníkům je určen mezinárodní veletrh potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche (IGW), jehož 80. ročník 16.1.2015  začal v Berlíně. Tradičně se na něm představuje i Česká republika se svojí národní expozicí. Veletrh je také místem setkávání nejvyšších představitelů agrárního sektoru zemí západní, střední i východní Evropy.

„Veletrhu v Berlíně se účastním hlavně proto, že chci pomoc českým exportérům na zahraniční trhy. Všichni jistě víte, jak dopadají ruské sankce na zemědělce a potravináře, kteří patří mezi nejvíce postiženou skupinu. Svou účastí na významných mezinárodních veletrzích chci hledat proexportní možnosti a zprostředkovat následná jednání. Ostatně ministerstvo zemědělství v této věci podniká řadu kroků, například zřízení zemědělských diplomatů. Ti budou ve vybraných regionech světa pomáhat českým potravinářům a agropodnikatelům navazovat obchodní spolupráci,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Pod patronací českého Ministerstva zemědělství letos na veletrhu vystavuje například firma Indiana s.r.o., která se specializuje na výrobu sušeného masa, Polabské mlékárny, a.s., tradiční a jeden z nejvýznamnějších výrobců tvarohů a tvarohových výrobků v ČR, a také významný producent ovocných destilátů ve střední Evropě Rudolf Jelínek, a.s. (přehled všech vystavovatelů z ČR v příloze).

Stánek MZe je místem jednání zahraničních delegací, setkání se zástupci zahraničních a domácích firem, zástupců veletržních správ, marketingových agentur, svazů a organizací činných v agrárním a potravinářském sektoru. Návštěvníci zde mohou získat různé publikace, zejména aktualizovanou verzi katalogů kontaktních adres resortu zemědělství v ČR a kontaktních adres výrobců v potravinářském průmyslu.

Výstava IGW je zaměřena v oblasti potravinářství na prezentaci gastronomie, na čerstvé produkty, ryby, maso a mléčné výrobky. Dále je představen široký výběr vín z různých zemí, piva a alkoholických nápojů, nechybí ani trendy v potravinářství a biopotravinách. Součástí výstavy je i lesnictví a myslivost, zahradnictví, květinářství a přehlídky hospodářských zvířat. Partnerskou zemí veletrhu je pro letošní rok Lotyšsko. Česká republika byla partnerskou zemí v roce 2005.

Letošního veletrhu Internationale Grüne Woche se účastní zhruba 1600 vystavovatelů ze 70 zemí, každoročně ho navštíví více než 400 tisíc návštěvníků.


Přiloha - Internationale Grüne Woche Berlín (16. - 25. 1. 2015)

MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ

INDIANA s.r.o.

Na Lysině 25

147 00 Praha 4

www.jerky.at

Firma se specializuje na výrobu sušeného masa, které má ve světě řadu příznivců, především mezi sportovci, lidmi vyznávající zdravý životní styl. Jerky bylo uvedeno na trh po důkladném průzkumu, co na trzích EU a zemích východní Evropy chybí. Výrobní závod splňuje nejpřísnější hygienické normy. Jako jeden z prvních byl schválen pro vývoz do EU a v současnosti je to jediný závod certifikovaný pro vývoz do USA, Maso Planá a.s.

 

Ing. PAVEL CVRČEK

Lhota pod Libčany 147

503 27 Lhota pod Libčany

www.rakytnik.eu

Rakytníkové, brusinkové a borůvkové produkty.

 

JIŘÍ VOCELKA

Milánská 459

109 00 Praha 10

jiri.vocelka@centrum.cz

Prodejce lázeňských oplatek a typické české zmrzliny.

 

POLABSKÉ MLÉKÁRNY, a.s.

Dr. Kryšpína 510

290 16 PODĚBRADY

http://www.milko.cz

Tradiční a jeden z nejvýznamnějších výrobců tvarohů a tvarohových výrobků v ČR. Výrobní program je zaměřen na výrobu tvarohů, čerstvých ovocných a zeleninových tvarohů, tvarohových dezertů a tvarohových pomazánek. Všechny produkty známé pod značkou MILKO jsou prodávány nejen ve spotřebitelském, ale i v gastro a průmyslovém balení. 

 

PRECIMAT s.r.o.

Peter Maté

Josefská 420

691 42 Valtice

www.trdelniky.net

Firma se zabývá výrobou trdelníků různých příchutí. Firma se prezentuje na výstavách a veletrzích a na řadě kulturních akcí a slavnostech.

 

RUDOLF JELÍNEK, a.s.

Razov 472

763 12 Vizovice

www.rjelinek.cz

Firma založená v roce 1894 patří mezi nejvýznamnější producenty ovocných destilátů ve střední Evropě a je známá zejména výrobou slivovice. Sortiment tvoří řada ovocných destilátů (hruškovice, třešňovice, meruňkovice, jablkovice), tradiční borovička (destilát z jalovce), ochucená plum vodka, bylinné a ovocné likéry, griotka a brandy. Mezinárodní známost získala firma díky výrobě kosher bílé a zlaté slivovice, kterou exportuje především do USA, Kanady, Izraele, JAR, Austrálie a na Nový Zéland. Kosher výroba probíhá na základě certifikátu od Orthodox Union, New York.