Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Odvádět odvody i za dobu, kdy zaměstnanec bude doma, nedává smysl. Česká mutace kurzarbeitu by také primárně neměla podporovat přechod zaměstnance k jinému zaměstnavateli
18.09.2020

Hospodářská komora vládě: Kurzarbeit podnikatelé vítají, sporné body by ale měla vláda přehodnotit
18.09.2020

Africký mor prasat je již ve třech ze čtyř zemí sousedících s ČR
18.09.2020

Ocenění Regionální potravina si převzalo sedm producentů z Pardubického kraje
18.09.2020

Ctpp >


Bakterie se v kávovarech nemnoží, je však potřeba pravidelná údržba
Datum: 20.01.2016
Bezpečnost potravin

Studii, která označuje kapslové kávovary za nebezpečnou líheň bakterií, uvádí na pravou míru italská spotřebitelská organizace Altroconsumo. Kávovar se sice podle ní může zdravím škodlivým stát, ovšem pouze v případě zanedbání údržby. 

Studie univerzity ve Valencii v Itálii ovládla novinové titulky – nádrže kávovaru na vodu, držáky na kapsle či výpusti by měly být místy, kde se v domácnosti najde nejvíce bakterií. Těm podle studie vyhovuje zvláště teplo, vlhko a přítomnost organických částic.

Podle Altroconsumo je studie sice založená na faktech, její zjištění jsou však příliš zjednodušující a počítají s tím, že spotřebitel zanedbává základní údržbu. Stačí dodržovat několik základních kroků a bakteriální infekce by hrozit neměla.

Spotřebitelé by rozhodně v přístroji neměli nechávat nic, co v něm být nemusí. To platí jak pro vypotřebované kapsle, tak i pro vodu v nádržce. Obojí by měli po použití přístroje vylít či vyhodit. Samotný přístroj je pak nutné čas od času vyčistit, rozhodně ale není potřeba používat drahé čisticí prostředky. Bohatě postačí teplá voda s trochou octa či jedlé sody.

Zásobník na kapsle a odkapávač je dobré jednou za čas umýt v myčce na nádobí. Altroconsumo takovou údržbu doporučuje pro všechny druhy kávovarů, nejen pro ty kapslové. Uznává však, že u kávovarů na instantní kávu či kávu v tabletách hrozí nižší riziko vzniku bakterií. Káva se v takovém přístroji rozpustí, uvnitř nezůstane žádný obal, v němž by se bakterie mohly množit.

Kapslové kávovary čelí i další kritice. Hlavním důvodem je ekologická zátěž, kterou představují kapsle ze směsi hliníku a plastu, jež jsou jen těžko recyklovatelné či ekologicky odbouratelné. Na jednu osmigramovou kapsli přitom podle rakouské spotřebitelské organizace Verein für Konsumenteninformation připadá rovných pět gramů takového odpadu. Problém je i v tom, že obliba kapslí zvyšuje poptávku po hliníku, jehož těžba je sama o sobě značně neekologická.


Zdroj:  spotrebitele.dtest.cz

- See more at: http://www.bezpecnostpotravin.cz/bakterie-se-v-kavovarech-nemnozi-je-vsak-potreba-pravidelna-udrzba.aspx#sthash.ovOtePXW.dpuf