Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Vědci objevili gen dlouhověkosti u rostlin
04.06.2020

Kurzy vaření pro alergiky od Společnosti pro výživu
04.06.2020

Invazní sršeň asijská se blíží k českým hranicím
04.06.2020

Vědci objevili gen dlouhověkosti u rostlin
04.06.2020

Ctpp >


SVS představila svou aktuální činnost na Lenfeldových a Höklových dnech
Datum: 23.10.2019
Eagri.cz

SVS představila svou aktuální činnost na Lenfeldových a Höklových dnech

Vydáno: 21.10.2019
 
Autor: SVS
Tisková zpráva SVS

Společně s Fakultou veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (VFU) již tradičně Státní veterinární správa (SVS) spolupořádá mezinárodní konferenci zaměřenou na zdravotní nezávadnost a kvalitu potravin s názvem Lenfeldovy a Höklovy dny. Výjimkou není ani letošní rok, kdy se dvoudenní akce konala 16. a 17. října v aule VFU.

Jan Váňa, ředitel odboru veterinární hygieny SVS, který na konferenci vystoupil, se ve svém příspěvku zaměřil na nejintenzivnější letošní potravinovou kauzu – výskyt salmonel v polském mase. Bakterie se nejdříve objevila v hovězím a posléze i drůbežím mase. Další pracovníci SVS se dotkli několika problematik hygieny potravin jako je např. zpracování mléka v minimlékárnách nebo šetření salmonelových epidemií obecně z pohledu veterinárního dozoru.

SVS a VFU dlouhodobě intenzivně spolupracují a mezi hlavní body společných aktivit obou institucí patří především atestace veterinárních inspektorů, realizace praxe studentů VFU na krajských veterinárních správách nebo společná vědecká činnost. Pracovníci SVS jsou členy vědecké rady Fakulty veterinární hygieny a ekologie a podílejí se na řízení a hodnocení kvality činností na fakultě. Veterinární lékaři SVS rovněž vedou přednášky v rámci státnicových bloků a jsou členy zkušebních komisí při státních zkouškách a obhajobách dizertačních prací.

Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS

Zdroj: SVS