Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Molekulární „poplašný“ systém, který chrání rostliny před predátory
25.09.2020

Evoluční původ SARS-CoV-2 odhalen?
25.09.2020

Podnikatelé požadují od vlády plán, jaké kroky budou zaváděné při určitém množství denních přírůstků nemocných nebo hospitalizovaných s covid-19
25.09.2020

Do Turecka zítra zamíří česká podnikatelská delegace
25.09.2020

Ctpp >


Možnosti zahraničních investic na Kubě
Datum: 11.02.2020
Eagri.cz

Možnosti zahraničních investic na Kubě

Datum: 19.2.2020  10:00 – 13:00
Místo konání: Ministerstvo zemědělství
Tématické zaměření akce: Investiční příležitosti v Kubánské republice
Cílová skupina: podnikatelský sektor
Kategorie: Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a za podpory Velvyslanectví Kubánské republiky v Praze pořádá dne 19. 2. 2020 v prostorách Ministerstva zemědělství seminář k prezentaci investičních příležitostí v Kubánské republice.

Kuba je perspektivním teritoriem pro vývoz z České republiky, ale výhledově i zemí nabízející možnosti pro investice českých firem do řady oborů. Mezi nejdůležitější investiční oblasti na Kubě patří infrastruktura pro cestovní ruch, vyhledávání surovin, těžba niklu a ropy, stavebnictví, doprava a spoje.

V souvislosti s potřebou zásobování turistických destinací i domácího trhu, nutností nahradit dovozy a zvýšit efektivitu a kvalitu produkce roste rovněž potřeba investic do zemědělské výroby a potravinářského průmyslu.

Přehled investičních příležitostí je každoročně prezentován v souhrnné publikaci Ministerstva zahraničního obchodu a zahraničních investic a Kubánské obchodní komory na u příležitosti všeobecného veletrhu FIHAV (dostupné ZDE). V příloze naleznete také separátní publikaci investičních příležitostí Ministerstva zemědělství Kuby.

Na semináři „Možnosti zahraničních investic na Kubě“ vystoupí pozvaní kubánští experti z oblasti podpory a realizace investic a odborníci dotčených ministerstev. Z kubánské strany byla doposud potvrzena účast zástupců Ministerstva potravinářské výroby Kuby (MINAL):

Luís Alberto Ortega Soberón - Vicepresidente de negocios de la Corporación CORALSA 

Jorge Tomás Cardoso Segredo - Director de Exportaciones de la Corporación CUBARON

V jednání je účast specialisty Ministerstva zemědělství (MINAG), případně Kubánské obchodní komory.

Účastníci z řad českých podnikatelů budou mít možnost prodiskutovat podmínky pro investování na Kubě a vznést dotazy ke konkrétním nabídkám a projektům. Seminář je vhodnou příležitostí k diskuzi o dalších obchodních možnostech.

Účast na semináři a občerstvení jsou zdarma. Z kapacitních důvodů je nutná předchozí registrace (nejpozději do 12. 2. 2020) na e-mailu: Michal.Kulik@mze.cz.

Seminář bude tlumočen z a do španělského jazyka.

Přílohy