Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Vědci vystopovali geny, které ovládají tvar plodů rostlin
16.11.2018

Naučí bariatrická chirurgie obézní pacienty lepším stravovacím návykům?
16.11.2018

Potravinářská inspekce zakázala středoamerický med označený klamavými údaji o původu z EU, ČR a Španělska
16.11.2018

Bilance léta: pražští hygienici provedli 129 kontrol zmrzlin a ledových tříští
16.11.2018

Ctpp >


Festival šampaňského nabídne i banket michelinského šéfkuchaře
Datum: 06.11.2018

4. 11. 2018 | V Praze dnes začíná 12. ročník festivalu Grand Jour de Champagne. Do 10. listopadu nabídne velkou přehlídku šampaňských vín, degustace, bankety nebo snídani s šampaňským a lanýži.

 

Návštěvníci festivalu budou mít také příležitost ochutnat menu připravené michelinským šéfkuchařem.

Neobvyklý chuťový zážitek je na programu festivalu již dnes. Degustovat se totiž bude raritní šampaňské, které leželo 20 let na kvasinkách.

V dalších dnech nabídne festival Grand Jour de Champagne možnost ochutnat šampaňské v kombinaci s humry či langustami a také s typicky francouzskou specialitou foie gras. Na závěr akce se bude v prostorách francouzské ambasády servírovat pětichodové menu z několika druhů lanýžů.

Gastronomickou hvězdou festivalu je letos šéfkuchař Glenn Viel z restaurace L'Oustau de Baumaniere v Provence, oceněné dvěma michelinskými hvězdami. Každý z pěti chodů, který Viel připraví pro banket ve Francouzské restauraci Obecního domu, bude doprovázen pečlivě zvoleným typem šampaňského.

Víno s označením Champagne se může vyrábět pouze ve francouzské oblasti Champagne-Ardenne. Tato zásada je v Evropské unii zakotvena ve statutu chráněného místa původu.