Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Další informace k řešení tzv. dvojí kvality potravin
07.01.2019

Nové potravinářské předpisy EU – listopad 2018
07.01.2019

Vyhodnocení kontrol jakosti pitné vody na lodních dopravních prostředcích v roce 2018
07.01.2019

Workshop všímavého jedení (mindful eating)
07.01.2019

Ctpp >


Festival šampaňského nabídne i banket michelinského šéfkuchaře
Datum: 06.11.2018

4. 11. 2018 | V Praze dnes začíná 12. ročník festivalu Grand Jour de Champagne. Do 10. listopadu nabídne velkou přehlídku šampaňských vín, degustace, bankety nebo snídani s šampaňským a lanýži.

 

Návštěvníci festivalu budou mít také příležitost ochutnat menu připravené michelinským šéfkuchařem.

Neobvyklý chuťový zážitek je na programu festivalu již dnes. Degustovat se totiž bude raritní šampaňské, které leželo 20 let na kvasinkách.

V dalších dnech nabídne festival Grand Jour de Champagne možnost ochutnat šampaňské v kombinaci s humry či langustami a také s typicky francouzskou specialitou foie gras. Na závěr akce se bude v prostorách francouzské ambasády servírovat pětichodové menu z několika druhů lanýžů.

Gastronomickou hvězdou festivalu je letos šéfkuchař Glenn Viel z restaurace L'Oustau de Baumaniere v Provence, oceněné dvěma michelinskými hvězdami. Každý z pěti chodů, který Viel připraví pro banket ve Francouzské restauraci Obecního domu, bude doprovázen pečlivě zvoleným typem šampaňského.

Víno s označením Champagne se může vyrábět pouze ve francouzské oblasti Champagne-Ardenne. Tato zásada je v Evropské unii zakotvena ve statutu chráněného místa původu.