Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Vědci vystopovali geny, které ovládají tvar plodů rostlin
16.11.2018

Naučí bariatrická chirurgie obézní pacienty lepším stravovacím návykům?
16.11.2018

Potravinářská inspekce zakázala středoamerický med označený klamavými údaji o původu z EU, ČR a Španělska
16.11.2018

Bilance léta: pražští hygienici provedli 129 kontrol zmrzlin a ledových tříští
16.11.2018

Ctpp >


Doporučení hygieniků spojená se začátkem školního roku
Datum: 12.09.2018
HSHMP
Vydáno: 10.9.2018
Autor: HSHMP

 

HSHMP radí nejen s přípravou zdravých svačin.

 

Začátek školního roku je vždy obdobím velkých změn a shonu pro děti, rodiče, ale i další skupiny obyvatel. Plynou z toho i určitá rizika, například v dopravě. Mnozí rodiče stojí před dilematem, jakou aktovku koupit svým dětem nebo řeší otázku přípravy svačin. Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) proto přináší několik užitečných doporučení a rad, která mohou usnadnit řešení nastíněných otázek.

Jak na správnou a zdravou svačinu?  
Drobným, ale každodenním úkolem rodičů je připravovat dětem takové svačiny a nápoje, které jim dodají dostatek energie a živin a přitom nebudou zdrojem „prázdných“ kalorií. Svačiny, které budou svým složením pestré, budou dětem chutnat a zároveň je nenásilně povedou ke zdravému stravování a zdravé životosprávě. Svačiny, ve kterých bude vždy zastoupeno ovoce nebo zelenina, bílkoviny a komplexní sacharidy.  
Rádcem a užitečným pomocníkem může být v tomto případě další zajímavá brožura připravená kolektivem pracovníků Státního zdravotního ústavu „Zdravá školní svačina aneb  uzdravme svůj školní automat i bufet“ - ke stažení ZDE (pdf; 2,41 MB). HSHMP rodičům doporučuje se s obsahem brožury detailně seznámit. 
Celý článek HSHMP včetně dopručení jak zvýšit bezpečnost dětí v dopravním provozu a jak vybrat správnou školní aktovku: "Doporučení hygieniků spojená se začátkem školního roku

Foto: Shutterstock

HSHMP přeje dětem, rodičům, učitelům, ředitelům a dalším zaměstnancům škol v Praze úspěšné zvládnutí shonů začátku školního roku. Věříme, že výše uváděná doporučení HSHMP přispějí ke zmírnění starostí, které s tímto obdobím souvisejí.
 
V Praze 10. 9. 2018  

MUDr. Danuše Antošová

Kancelář ředitele HSHMP  
Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí
 
Zdroj: HSHMP