Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Vladimír Dlouhý: Podmínky pro podnikání se zhoršily kvůli odborářům, kterým vláda vyhoví ve všem, o co si řeknou. Doplácí na to zaměstnavatelé i jejich zaměstnanci
23.05.2019

Povinnosti podnikatelů vůči státu ode dneška spravuje Právní elektronický systém
23.05.2019

Projekt SVS pro předškoláky bude pokračovat i v roce 2019
23.05.2019

Dietární zdroje vitaminu D v české populaci (4-90 let)
23.05.2019

Ctpp >


Česko-etiopské podnikatelské fórum nabídlo českým firmám nové příležitosti v Africe
Datum: 28.07.2017
HK ČR

V sídle HK ČR se uskutečnilo Česko-etiopské podnikatelské fórum, a to v rámci projektu Aid for trade, jehož je HK ČR realizátorem. Jedná se o projekt zahraniční rozvojové pomoci, Etiopie je pak prioritní zemí. Podnikatelského fóra se zúčastnilo z etiopské strany 7 firem a také zástupci partnerské obchodní komory (Addis Ababa Chamber of Commerce and Sectoral Association), z české strany mohli během následných dvoustranných jednání hovořit se 40 českými protějšky. Tato jednání v několika případech vyústila v pozvání k návštěvě provozů českých firem.

Pro etiopskou delegaci bylo také zajištěno tématicky zaměřené školení na internacionalizaci etiopských firem a eGovernment také přijetí na Ministerstvu zahraniční věcí ČR a Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR.

Na konci září chystá HK v rámci zmíněného projektu Aid for Trade menší podnikatelskou misi do Etiopie, která by měla navázat na již probíhající spolupráci českých a etiopských firem.