Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Konference Dietní výživa 2019
25.06.2019

Ministr Toman: Náš zákaz dvojí kvality potravin byl správným krokem. V testu Evropské komise propadla třetina výrobků
25.06.2019

Roční bilance ministra Tomana: Prioritní je ochrana spotřebitelů, boj se suchem a kůrovcem
25.06.2019

Pozvánka na chilský pivovarnický veletrh Copa Cervezas de América (Valparaíso, 26. - 31. 8. 2019)
25.06.2019

Ctpp >


Konkrétní krok k prohloubení vzájemné spolupráce s Německem
Datum: 24.10.2016
Technologická agentura ČR

Technologická agentura ČR (TA ČR) se aktivně účastnila Dne Fraunhoferova Institutu, který se konal 19. října 2016 a posílila vzájemné vztahy s touto klíčovou institucí pro německý aplikovaný výzkum. Velmi pozitivně bylo vnímáno, že TA ČR operativně připravuje první výzvu na společné projekty aplikovaného výzkumu s Německem se zaměřením na Průmysl 4.0, což je zcela konkrétní krok k prohloubení vzájemné spolupráce. 

FI1 

Představitelé TA ČR detailně představili parametry programu TA ČR zaměřeného na zahranční spolupráci DELTA a konkrétní postup ke spuštění společné výzvy na projekty aplikovaného výzkumu s německými firmami a výzkumnými organizacemi, která je zaměřená na naplňování iniciativy Průmyslu 4.0. Dále byla prodiskutovaná užší spolupráce s Fraunhoferovým Institutem při přípravě programu Národních center kompetence, kde je systém financování Fraunhoferova Institutu pro ČR velkou inspirací. Podobně tak byla navržena užší koordinace s Fraunhoferovým Institutem a dalšími německými institucemi v zapojování do klíčového evropského programu na podporu výzkumu a vývoje Horizont 2020. Ředitel jednoho z Fraunhofer Institutu, Prof. Wehrspohn, byl také jedním z hlavních hostů včerejšího Dne TA ČR, který nesl podtitul Smart Life.

FI2

V rámci dne bylo podepsáno memorandum o spolupráci s Fraunhoferovou společností, která slibuje českým a německým vědcům lepší spolupráci, společné projekty aplikovaného výzkumu a snazší čerpání evropských peněz. Memorandum iniciovala Sekce pro vědu, výzkum a inovace při Úřadu vlády ČR.